Frank szwajcarski znowu straszy kredytobiorców.

Obecnie frank szwajcarski jest najdroższy. Tak wysokiego kursu nie miał praktycznie od 40 lat. Wszystko przez decyzję centralnego banku Szwajcarii, który zdecydował, że przestaje bronić kursu franka względem Euro. Na chwilę obecną kurs waha się pomiędzy 4.10 PLN, a 4.15 PLN.

Najgorzej rzecz jasna będą mieli Ci, którzy spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte we frankach. Gdy kurs tej waluty rośnie, to niestety kredytobiorcy mają problem, spłacają raty kredytu, ale zadłużenie nie maleje, wręcz rośnie. Szacuje się, że obecnie kredyt we frankach szwajcarskich ma około 600 tysięcy Polaków.

Co mają zrobić w obecnej sytuacji osoby, które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach? Przede wszystkim nie panikować i podejmować jedynie świadome i przemyślane decyzje, bez udziału negatywnych emocji.

1.Zachowaj spokój.

Rynki finansowe mają to do siebie, że wszystko zmienia się w nich jak na karuzeli. Jeden raz coś rośnie, drugi raz coś spada. Nie ma większego sensu nadmiernie się przejmować wykresami, trzeba odczekać swoje, aż sytuacja się ustabilizuje. Dopiero gdy sytuacja się uspokoi można pomyśleć o przewalutowaniu kredytu.

2. Spróbuj spłaty we frankach.

Zawsze możemy spróbować spłacać bezpośrednio we frankach. Ile kantorów tyle kursów. Zawsze możemy wyszukać ten, w którym będzie najlepszy dla nas kurs i tym samym oszczędzić trochę pieniędzy.

3. Negocjacje z bankiem.

Jeśli masz problemy ze spłatą kredytu, czym prędzej udaj się do banku celem renegocjacji warunków swojego kredytu we frankach. Bank może obniżyć część kapitałową raty naszego kredytu ze względu na podjęte wczoraj decyzje Banku Centralnego Szwajcarii.

4. Pozwij bank.

Jeśli uważasz i masz niezbite dowody na to, że bank wprowadził Cie w błąd i nie poinformował odpowiednio o ewentualnym ryzyku zaciągania kredytu w obcej walucie. Odpowiednie, niepodważalne dowody pozwolą Ci wygrać sprawę.

Miejmy nadzieję, że frank szwajcarski w najbliższym czasie ustabilizuje się na nieco niższym poziomie, a kredytobiorcy będą spali spokojnie.

Pozdrawiam.

Styczeń 16, 2015 · admin · No Comments
Tags: , ,  · Posted in: Informacje

Raty 0% – prawda to czy mit?

Dosłownie wszędzie spotkamy reklamy marketów ze sprzętem elektronicznym. „Kup nowy telewizor”, „Kup nową lodówkę, wypełnimy ją puszkami coca coli” „Kup nowy komputer z ratami 0%”. Reklamy o cudownych ratach „zero procent” zalewają nas dosłownie z każdej strony, nie tylko jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny. Jednak czy Raty 0% to prawda, czy może tani chwyt reklamowy, który sprytnie maskuje dodatkowe koszta związane z ową formą ratalną? Dowiemy się tego z dalszej części artykułu.

Gdzie jest haczyk?

Pierwsza i chyba najbardziej oczywista sprawa to taka, że bank nigdy nie udzieli nikomu kredytu samemu na tym nie zarabiając, to oczywiste, że jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to świadcząc pewne usługi czy wytwarzając pewne dobra, będzie chciał na tym zarobić, żeby się utrzymać i mieć coś przy okazji dla siebie, na rozwój czy inne wydatki. Podobnie jest z bankami, aczkolwiek, trzeba w tym miejscu powiedzieć, że raty 0% to prawda, jednak wszelkiego rodzaju koszta są ukryte w innych miejscach, niż tylko w oprocentowaniu kredytu (tudzież rat).

 Gdzie są ukryte koszta w ratach 0%?

Oczywiście, raty 0% ratami 0%, jednak warto się przyjrzeć, gdzie najczęściej banki ukrywają dodatkowe koszta, na których zarabiają, udzielając tego rodzaju kredytów. Banki udzielając kredytu z ratami 0% poprzez markety ze sprzętem elektronicznym czy poprzez innego rodzaju sklepy mogą zyskać w następujące sposoby:

  • przede wszystkim prowizja pobierana przez bank za udzielenie rat
  • po drugie opłaty przygotowawcze (chociażby rozpatrzenie wniosku)
  • po trzecie dodatkowe ubezpieczenia (na przykład od utraty pracy), które nie zawsze są obowiązkowe jednak jesteśmy na nie usilnie namawiani

Czy warto skorzystać z rat 0%?

Przed podjęciem decyzji o zakupie na raty warto poszukać najkorzystniejszej oferty sprzętu, która ma raty 0% bez żadnych dodatkowych opłat lub z minimalnym ich udziałem. Warto też zapamiętać, że jeśli nie mamy powodu do obaw to pomimo usilnego namawiania sprzedawcy, że ubezpieczenie na prawdę nam się przyda, grzecznie odmówić i skorzystać z rat 0% bez ubezpieczenia. Mimo wszystko, raty 0% to nadal korzystniejsza oferta niż zwykła oferta rat na przeróżny sprzęt.

Masz pytania? Wątpliwości? Zapraszamy do dyskusji na nasze kredytowe forum.

Październik 28, 2014 · admin · No Comments
Tags: , ,  · Posted in: Banki, Porady

Karencja w spłacie kredytu.

Dość duża część społeczeństwa w naszym kraju nie jest świadoma i nie zna podstawowych pojęć dotyczących produktów finansowych, w szczególności jeśli chodzi o kredyty, czy to gotówkowe, czy mieszkaniowe, czy też samochodowe. Jednym z takich pojęć jest karencja w spłacie kredytu. Co to jest, z czym to się je i jaka jest książkowa definicja pojęcia karencja? Dowiesz się tego z dalszej części tego artykułu.

Karencja – podstawowa definicja.

Definicja karencji w kredytach to zawieszenie spłaty części kapitałowej raty, przy czym trzeba pamiętać, że odsetki nadal muszą być spłacane. Nie oznacza to także tego, że nie będziemy musieli spłacić części kapitałowej rat, które zostały objęte karencją, zostaną one rozłożone na kolejne raty, które przyjdzie nam spłacać.

Istnieje także termin wakacje kredytowe. W tym przypadku kredytobiorca nie będzie musiał spłacać całości raty, czyli kapitału i odsetek.

Czy warto korzystać z karencji lub wakacji kredytowych?

Przede wszystkim, żeby skorzystać z tego rodzaju „ulg” najpierw kredytobiorca będzie musiał złożyć odpowiedni wniosek do banku, o przyznanie karencji lub wakacji kredytowych. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku możemy cieszyć się tymczasowo z niższych rat lub ich braku. Jednak potem wchodzi nam na głowę jeszcze jeden problem, którym jest spłacenie zaległych pieniędzy z rat. Banki stosują dwa możliwe rozwiązania w takiej sytuacji:

  • pierwsze z nich to wydłużenie okresu kredytowania, czyli na przykład w przypadku trzech miesięcy karencji, czas kredytowania przedłuża się o trzy miesiące. Generuje to dodatkowo kolejne odsetki w przedłużonych trzech miesiącach.
  • drugie rozwiązanie polega na zwiększeniu wysokości części rat, by wyrównać zaległości w spłacie kapitału, może to dość niekorzystnie wpłynąć na nasz portfel jeśli kredyt był wzięty w granicach naszych finansowych możliwości.

Tak więc czy warto skorzystać z karencji lub wakacji kredytowych mają kredyt gotówkowy? Kwestia jest do przemyślenia, czy jest to konieczne i czy w późniejszym czasie nie popsuje to nam domowych finansów.

Październik 27, 2014 · admin · No Comments
Tags: ,  · Posted in: Banki, Porady

Pod lupą: Vivus.pl

Firmy pozabankowe udzielające mniejszych i większych pożyczek rosną jak grzyby po deszczu, szczególnie w ostatnim okresie. Jedną z nowości, aczkolwiek zadomowioną już na naszym rynku finansowym, jest firma Vivus.pl, która od samego początku zrobiła furorę umożliwiając swoim nowym klientom zaciągnięcie pierwszej pożyczki zupełnie za darmo, proponując na początku 1000 złotych na 30 dni, następnie zwiększając tą kwotę do 1200 złotych.

Vivus.pl to podmiot należący do znanej międzynarodowej spółki 4finance Group. Firma ta działa na polskim rynku od lipca 2012 roku i jak można było się spodziewać zdobyła duże zaufanie klientów swoją promocyjną ofertą darmowej pożyczki, jednak już na wstępie musimy zaznaczyć, że tylko osoby bez żadnych zaległości mogą liczyć na pożyczkę w Vivus.pl, niestety nie ma nic za darmo, a firma i tak sporo ryzykuje udzielając pierwszych, darmowych pożyczek. Pozabankowa firma Vivus.pl sprawdzi swoich klientów zarówno w BIK, KRD oraz BIG, dlatego też jeśli mieliśmy jakieś zaległości musimy liczyć się z tym, że nie otrzymamy pozytywnej odpowiedzi na nasz wniosek pożyczkowy.

Jak więc wygląda cały proces zaciągania pożyczki pieniężnej w Vivus.pl? Po pierwsze musimy zarejestrować się na stronie Vivus.pl, a następnie wykonać symboliczny przelew w wysokości jednego grosza celem potwierdzenia naszych danych osobowych (przelew koniecznie musi zostać wykonany z naszego konta osobistego).

Maksymalna kwota przy pierwszej pożyczce to 1200 złotych, oczywiście tak jak wcześniej wspomnieliśmy, za darmo, bez żadnych opłat (nie licząc weryfikacji). Wraz z kolejnymi pożyczkami nasz limit będzie się zwiększał, a trzecia pożyczka będzie mogła opiewać nawet na kwotę 2500 złotych. Dla osób zapominalskich lub takich, które są pewne, że nie zdążą ze spłatą istnieje opcja przedłużenia terminu, jednak coś za coś. Przykładowo dla pożyczki 2000 złotych na 30 dni, przedłużenie terminu 0 7 dni to kwestia 196 złotych, przy przedłużaniu pierwotnego terminu spłaty o 30 dni dla takiej pożyczki to koszt 380 złotych.

Wbrew pozorom, Vivus.pl to bardzo dobra firma pożyczkowa, co potwierdzają chociażby opinie wielu ich klientów, którzy dostali pierwszą pożyczkę. Istnieje oczywiście grupa ludzi, która twierdzi, że firma zarabia na opłacie weryfikacyjnej (przypominamy 0.01 złotego), jednak możemy szybko uciąć tak durne pomysły, najczęściej na takie pomysły wpadają osoby, które nie otrzymały pożyczki najszybciej z tego powodu, że figurowały w BIK, BIG czy KRD.

Zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszym kredytowym forum:

Vivus.pl opinie.

Styczeń 4, 2014 · admin · 2 Comments
Tags: , , , ,  · Posted in: Parabanki

Wzór umowy pożyczki prywatnej.

Poniżej zamieszczamy przykładowy wzór umowy pożyczki prywatnej.

UMOWA POŻYCZKI

W dniu …………….. w ………………………… pomiędzy ……………………………………, zam. ……………………………. legitymującym się dowodem osobistym nr ………… wydanym przez ……………………. z datą ważności do …………………………… numer PESEL……………………….. zwanym dalej Pożyczkodawcą

a

…………………………….. zam. ……………………………. legitymującym się dowodem osobistym nr ………… wydanym przez …………………………. z datą ważności do ………………. Numer PESEL ……………………….. zwanym dalej Pożyczkobiorcą

została zawarta następująca umowa:

§ 1

Pożyczkodawca udziela Pożyczkobiorcy pożyczki w wysokości …………………. zł (słownie złotych

……………………………………………………… ) na okres od dnia ………………… do dnia ………………. Pożyczkobiorca

zapłaci odsetki od zaciągniętej pożyczki w wysokości ……………….% w stosunku………………….

§ 2

Pożyczkobiorca wyżej wymienioną pożyczkę przyjmuje i potwierdza odbiór całej kwoty w gotówce.

§ 3

Pożyczkobiorca oświadcza, iż zwróci ww. kwotę wraz z odsetkami w następnym dniu po upływie terminu określonego w §1.

§ 4

Pożyczkobiorca ponosi wszelkie koszty zawarcia niniejszej umowy.

§ 5

Strony oświadczają, iż termin spłaty pożyczki może zostać przedłużony za pisemną zgodą obydwu Stron.

§ 6

Za opóźnienie w zwrocie pożyczki Pożyczkobiorca zobowiązany jest do zapłaty odsetek w wysokości ………% dziennie.

§ 7

Podatek od czynności cywilno – prawnych strony opłacą po połowie strony.

§8

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 9

Właściwym do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć w wyniku realizacji niniejszej umowy jest Sąd……………………

Umowę sporządzono w ……………. jednobrzmiących egzemplarzach, po ……………. dla każdej ze stron.

Pożyczkodawca                                                          Pożyczkobiorca

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum kredytowym.

W późniejszym czasie zamieścimy poradnik odnośnie pożyczek prywatnych.

Listopad 26, 2013 · admin · One Comment
Tags: , ,  · Posted in: Porady

Sesje Elixir – czyli kiedy dojdzie przelew?

Obecnie w sieci można znaleźć wiele pytań dotyczących tego, kiedy dojdzie przelew z konkretnego banku do drugiego banku. Tymczasem nie ma nic prostszego niż sprawdzenie sesji przychodzących i wychodzących w danych bankach.

Poniżej znajduje się tabela w której uwzględniono sesje wychodzące i przychodzące większości banków operujących na polskim rynku finansowym.

 

Bank                       Wychodzące

Alior Bank                                  9.30       13:30     16:00

Alior Sync                                  8:50     12:50     15:20

Bank BGŻ                                    8:00 – 9:00           12:00 – 12:45      15:00 – 15:45

Bank BPH                                    8:30      12:40     14:20

Bank Millennium                    10:30-11:00        14:30-15:00        17:00-17:30

Bank Pocztowy                        9:00     13:00     15:00

BGK                                              8:30 – 09:00         11:00 – 13:00      15:00 – 15:30

BOŚ Bank                                   9.30       13.30     16.00

BZ WBK                                      8:15     12:15     14:45

Citi Handlowy                         8:00     12:15     14:40

Credit Agricole                       8:00     12:00     14:30

Deutsche Bank PBC               7:50     12:00     14:30 i 19:30

DnB NORD                                9:00     12:00     13:30

Eurobank                                 8:00     11:30     14:30

Getin Noble Bank                  8:20     12:15     14:30

ING Bank Śląski                     8:10     11:30     14:30

Inteligo                                    7:00 – 7:30           11:30     15:00

INVEST – BANK                    8:00     11:30     14:15

mBank                                      6:00     10:00     13:30

Meritum Bank                       8:30     12:30     15:00

Multibank                               5:55     09:55     13:25

Noble Bank                            8:15     12:12     14:30

Nordea Bank                         8:30     11:50     14:30

PKO BP                                     9:30     13:30     16:00

POLBANK                               9:30     13:30     16:00

Raiffeisen Polbank              8:00     12:15     15:00

Toyota Bank                          8:10 – 8:29         12:10 – 12:29      14:40 – 12:59

VW Bank direct                    8:00     11:50     14:20

 

Bank                             Przychodzące

Alior Bank                                      11:00 – 11:15      15:15 – 15:30

Alior Sync                                      11:40     15:30     17:30

Bank BGŻ                                        11.00-12.30        15.00-16.30        17.30-18.30

Bank BPH                                        11:45 – 12:15      15:45 – 16:15

Bank Millennium                         12.00     15.30     17.30

Bank Pocztowy                            11:00     15:00     17:30

BGK                                                   9:00     13:30     16:00

BOŚ Bank                                        11:00     15:00     17:30

BZ WBK                                           11:00     15:00     17:00

Citi Handlowy                              12:30     16:00     17:30

Credit Agricole                           11:00     15:00     17:30

Deutsche Bank PBC                   10:30     14:30     16:30

DnB NORD                                    11:00     15:00

Eurobank                                     10:30     14:30     16:30

Getin Noble Bank                      10:30     14:20     17:00

ING Bank Śląski                         11:00     15:00     17:30

Inteligo                                        10:30     14:30     17:30

INVEST – BANK                        11:00 – 12:00      14:30 – 15:30      17:00 – 18:00

mBank                                          12:00     15:00     18:15

Meritum Bank                           10:30     14:30

Multibank                                   12:00     15:00     18:15

Noble Bank                                10:00     14:00     17:00

Nordea Bank                             10:45     14:45     17:15

PKO BP                                        10:30     14:30     17:00

POLBANK                                  11:30     14:30     17:30

Raiffeisen Polbank                 11:30     15:15     18:00

Toyota Bank                             10:00 – 10:30      14:00 – 14:30      16:30 – 17:00

VW Bank direct                       12:00     16:00     18:00

Za wszelkie niedogodności związane z wizualną kwestią przepraszamy.

Listopad 18, 2013 · admin · No Comments
Tags: , , ,  · Posted in: Banki

Pieniądze wzięte jednym palcem.

Finger vein, czyli biometryczna technologia pozwalająca na identyfikację klienta staje się coraz bardziej popularna wśród banków na całym świecie. Taka metoda identyfikacji klienta może być bardzo wygodna i znacznie podnieść komfort korzystania z bankomatów.

Już w najbliższym czasie ma powstać 300 takich bankomatów. Jednak już w 2010 roku, pierwszy taki testowy bankomat w Polsce (i Europie!) udostępnił Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Bank ten wyposażył później wszystkie swoje bankomaty w system biometrycznego identyfikowania klienta, a obecnie szykuje się do wprowadzenia tej technologii w swoich oddziałach bankowych.

Obecnie przymiarki do technologii finger vein prowadzą takie banki jak Millenium Bank, Getin Noble Bank, Euro Bank, PKO.

Czy taka technologia okaże się zbawieniem czy może jednak przekleństwem?

Zapraszamy do dyskusji. Na naszym kredytowym forum.

(adm)

Październik 16, 2013 · admin · No Comments
Tags: , , , , , ,  · Posted in: Informacje

Europejski Nadzór Bankowy (ENB) – Polska jeszcze nie zdecydowana.

Nasz kraj do tej pory nie podjął decyzji czy przystąpi do Europejskiego Nadzoru Bankowego. ENB ma kontrolować największe komercyjne banki działające w strefie Euro. Powstanie Europejskiego Nadzoru Bankowego oraz nadzór banków przez tą instytucję ma zapobiec w przyszłości powstaniu kryzysu gospodarczego.

Każdy kraj, który przystąpi do systemu ENB, a będzie spoza strefy Euro, automatycznie uzyska status pełnoprawnego członka oraz swoje miejsce w Radzie Zarządzającej. Polska ma pewne wątpliwości, aczkolwiek z drugiej strony jest otwarta na ten pomysł. ENB ma w przyszłości zamiar wprowadzić pewne zaostrzenia, między innymi adekwatności kapitałowej oraz limitów kapitałów. Nasz kraj już teraz spełnia większość tych wymagań.

źródło: money.pl

(adm)

Październik 16, 2013 · admin · No Comments
Tags: , ,  · Posted in: Informacje

Krajowy Rejestr Dłużników (KRD)- jak kogoś umieścić w Rejestrze?

Większość ludzi na pewno nie chciałaby znaleźć się w tym rejestrze i zadaje pytania jak usunąć swoje dane z Krajowego Rejestru Dłużników, jednak czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób można kogoś tam wpisać? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie zwięźle i w miarę klarownie. 

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie Krajowego Rejestru Dłużników, każdy z nas, konsumentów, może dopisać do listy dłużników osobę, która wobec nam ma jakiś dług, a cała sytuację możemy udokumentować „na papierze”. Mówiąc inaczej, musimy posiadać spisaną umowę na przykład pożyczki, a następnie uzyskać wyrok sądu z klauzulą natychmiastowego wykonania, może to być także nakaz sądu. Ponadto wcześniej musimy poinformować naszego dłużnika o tym, że jeśli nie spłaci zadłużenia w określonym terminie (minimum 30 dni) to zostanie wpisany do Krajowego Rejestru Dłużników. Poinformować o tym naszego dłużnika najlepiej listem z potwierdzeniem odbioru, abyśmy mieli dowód na to, że informacja taka została odebrana przez dłużnika. Jeśli nasz dłużnik nie zareaguje, możemy wpisać go na listę dzięki specjalnie utworzonemu do tego serwisowi - Serwis Ochrony Konsumenta. Wystarczy założyć tam konto i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Podsumujmy więc, by wpisać kogoś na listę dłużników musimy:

  • posiadać NAKAZ ZAPŁATY lub WYROK SĄDU z klauzulą natychmiastowej wykonalności.
  • jako wierzyciel musimy poinformować naszego dłużnika o ostatecznym terminie spłaty (30 dni) i zamiarze wpisania go do KRD w przypadku braku reakcji (najlepiej taką informację wysłać listem z potwierdzeniem odbioru – polecony).
  • w przypadku braku reakcji – zakładamy konto w Serwisie Ochrony Konsumenta i dalej postępujemy według wskazówek podanych w tymże serwisie.

Należy także pamiętać o tym, że dług powinien:

  • wynosić 200 PLN brutto w przypadku osób – w przypadku firm co najmniej 500 PLN brutto.
  • być nieuregulowany przez 60 dni od pierwotnej daty spłaty zawartej w umowie.

Warto wspomnieć, że każdy z nas może wpisać swojego dłużnika do Krajowego Rejestru Dłużników dopiero od 14 czerwca 2010 roku, kiedy to w życie weszły nowe przepisy. Z tej możliwości korzysta naprawdę wiele osób, przede wszystkim dlatego, że jest to skuteczna metoda odzyskania swoich pieniędzy. Z informacji podawanych na stronie internetowej KRD możemy dowiedzieć się, że 58% dłużników zwróciło swój dług jeszcze przed wpisaniem ich do rejestru (po wysłaniu informacji o takim zamiarze). Kolejne 27% dłużników oddaje swój dług już w zaledwie kilka miesięcy od momentu dopisania ich do Krajowego Rejestru Dłużników, który skutecznie może uprzykrzyć życie standardowemu Kowalskiemu. Jeśli jesteśmy w KRD, możemy zapomnieć o jakiejkolwiek pożyczce z banku, jakichkolwiek zakupach na raty i wielu innych rzeczach.

Mamy nadzieję, że artykuł rozjaśnił Ci temat wpisania kogoś do KRD.

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Jak wpisać kogoś do KRD?

(adm)

 

Październik 13, 2013 · admin · No Comments
Tags: , ,  · Posted in: Porady

Pod lupą: Kasiora.pl

W sieci istnieje sporo wątków na temat Parabanku (lub jak kto woli firmy pozabankowej) o nazwie Kasiora, znajdującej się pod adresem kasiora.pl. Czy warto wziąć pożyczkę w tej firmie? Do kogo ona należy i jakie są warunki udzielenia pożyczki w tej firmie? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania i wiele innych. 

Wchodząc na stronę internetową firmy pozabankowej Kasiora wita nas dobrze dopracowana graficznie witryna internetowa, dobrze dobrana kolorystyka, czcionka oraz układ strony. To co najbardziej interesuje każdego potencjalnego klienta jest widoczne na pierwszy rzut oka, czyli kalkulator pożyczki.

Przykładowo biorąc pod lupę kwotę 1000 PLN na 12 rat (prawdopodobnie miesięcznych, lecz nigdzie nie jest to jasno opisane) będziemy płacili miesięcznie ratę w wysokości 90.73 PLN. Daje to nam łączną kwotę 1088.76 PLN. W przypadku 96 rat, jedna rata wyniesie nas 18.53 PLN, a całkowita kwota pożyczki to już 1778.88 PLN. Przy pierwszej opcji wydaje się być to naprawdę małą kwotą, aczkolwiek musimy liczyć się z innymi kosztami takimi jak chociażby odsetki, które mogą dość szybko urosnąć w momencie gdy nie będziemy terminowo spłacać rat.

Witryna internetowa kasiora.pl należy do firmy EDIR z siedzibą w Krakowie. Ponadto warto wspomnieć o zapisie w regulaminie, który znajdziemy na tej stronie internetowej:

3.Serwis kasiora.pl oswiadcza, ze dane przesylane przez klientow beda wylacznie udostepnione partnerowi oferujacemu pozyczki. Serwis kasiora.pl ponadto informuje, ze nie bedzie przechowywal danych klientow po ich przekazaniu partnerowi i zostana one usuniete z systemu serwisu kasiora.pl. Polityka prywatnosci. 

Oznacza to, że nasze dane przekazywane są w dalsze ręce, a także możemy wywnioskować, że serwis kasiora.pl nie udziela pożyczek, a jest jedynie partnerem jednej z firm pożyczkowych. Biorąc pod uwagę kwoty jakie możemy pożyczyć przez ten serwis nie trudno raczej się domyślić o jaką firmę chodzi.

Czy warto skorzystać z tej oferty? Tą decyzje pozostawiamy każdemu z osobna.

Do wyrażania swoich opinii na temat tej firmy pożyczkowej zapraszamy na forum: kasiora.pl opinie

 

Październik 13, 2013 · admin · 3 Comments
Tags: , , ,  · Posted in: Parabanki