1 (edytowany przez Picco 20-12-2013 14:15:21)

Temat: Vivus.pl opinie.

Czy firma pożyczkowa Vivus.pl to naprawdę taka dobra firma pożyczkowa? Widziałem ich reklamy w telewizji gdzie oferują nawet 1200 złotych na miesiąc za darmo, a po miesiącu trzeba oddać tylko i wyłącznie to co się pożyczyło. Czy to możliwe? Czy są jakieś ukryte opłaty w tej ofercie? Korzystał ktoś może?

2

Odp: Vivus.pl opinie.

Z wielu różnych for można wyczytać, że większość klientów jest zadowolona z tej firmy, wiadomo jest, że to stara jak świat strategia marketingowa, żeby przyciągnąć nowych klientów, którzy potem polecą swoim znajomym takową pożyczkę, w końcu pierwsza pożyczka jest za darmo, a jak klient będzie zadowolony z pożyczki to w większości przypadków nie będzie szukał lepszej pożyczki i zwyczajnie skorzysta jeszcze raz z tej samej oferty.

Tutaj masz artykuł odnośnie Vivus.pl:

Pod lupą: Vivus.pl

Pozdrawiam, Vero.

Kredytowe-forum.pl - wszystko o kredytach i pożyczkach, wszystko co musisz wiedzieć.

3

Tak, pierwsza pożyczka jest absolutnie za darmo, oddaje się tylko tyle ile się pożyczyło, i ani grosza więcej, ale jak już bierzesz kolejną pożyczkę, to ma się już procent, im mniej dni tym mniejszy. No i minus taki że tylko na 30 dni, można przedłużyć o 7, 14 i 30 dni jak się nie mylę, ale za to się płaci smile im o więcej dni chcesz przedłużyć tym więcej. Przy 1200 zł za 30dni jest chyba 225zł czy jakoś tak.

4

Tylko się nie spoźnij ze spłatą, bo wtedy normalnie musisz oddać z prowizją i odsetkami. Wielu moich znajomych zrobiło ten błąd, wystarczyło 1 dzień a opłaty zostały naliczone.

5

Teraz Vivus oferuje już 1 400 złotych pożyczki za darmo. Na pewno jeśli wiemy, że będziemy mieli środki na terminową spłatę zadłużenia pożyczyć takie pieniądze. A spóźniać rzeczywiście się nie warto, gdyż odsetki później trzeba płacić.

Wszystko pięknie tylko dla czego Vivus? Przecież oni sprawdzają teraz wszystkie rejestry dłużników a koszty są kosmiczne, więc... jeżeli ktoś jest "czysty" to kilka tysięcy procent taniej będzie w banku...

Portal Finansowy Kredytpolska.net

7

Chyba, że bierze tam pierwszą pożyczkę i jest pewien, że odda wszystko na czas. Ryzyko jest, ale jeśli jest się na 100% pewnemu, to po co płacić za jakieś przygotowanie wniosku, prowizje i tym podobne historie?

Pozdrawiam.
Vero.

Kredytowe-forum.pl - wszystko o kredytach i pożyczkach, wszystko co musisz wiedzieć.

8 (edytowany przez torresxD 20-01-2015 17:41:44)

W Vivusie już brałem chwilówkę i nie mogę narzekać, bo wszystko było OK, pierwsza pożyczka była za darmo i oddałem tyle samo. Na początku lutego muszę wziąć kolejną darmową pożyczkę, ale nie wiem w której firmie. Co sądzicie o ofertach z tej strony tmoney.pl? Która z tych firm jest sprawdzona?

9

Sam też skorzystałem z chwilówki w Vivus i na pierwszą pożyczkę jest ok, ale łatwo wpaść w spiralę długów. Więc ostrożnie.

Znajomość finansów dziś nie jest hobby, jest koniecznością.

10

Niestety mam znajomego, który wziął właśnie pożyczkę w Vivus bo potrzebował pieniędzy, a teraz? Teraz ma spiralę długów taką, że ledwo wyrabia z pieniędzmi na życie, musiał się wyprowadzić z mieszkania i wynająć je komuś, żeby mieć dodatkowy zastrzyk gotówki, a sam mieszka u rodziny.

Głupota niestety jest nieopisana, bo czasami wystarczy pomyśleć o odpowiednim rozplanowaniu budżetu, a nie wydawaniu pieniędzy na lewo i prawo. Niestety to dość poważny i duży problem w dzisiejszych czasach, że ludzie nie umieją oszczędzać i odpowiedzialnie wydawać pieniędzy.

Pozdrawiam,
Vero.