kredytowe-forum.pl

Szukanie zaawansowane  
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » BIK / BIG
 Czy da się usunąć wpis z BIK?

Autor Wątek: Czy da się usunąć wpis z BIK?  (Przeczytany 154 razy)

tidimel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
Czy da się usunąć wpis z BIK?
« dnia: Kwiecień 11, 2023, 01:13:26 pm »

Cześć, piszę z zapytaniem, czy w obecnych czasach da się usunąć wpis z BIK? To znaczy, czy usunięcie negatywnego wpisu w Biurze Informacji Kredytowej jest trudne?
Zapisane

Bywalec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czy da się usunąć wpis z BIK?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2023, 01:14:29 pm »

Jasne, że się da, jednak pamiętaj, że nie wszystko jest takie łatwe na jakie mogłoby by się wydawać.

Aby usunąć wpis z Biura Informacji Kredytowej (BIK), należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, trzeba wykazać, że informacje zawarte w raporcie BIK są nieprawdziwe lub nieaktualne. W przypadku błędów w raporcie, należy skontaktować się z wierzycielem lub bankiem, który przekazał informacje do BIK i poprosić o sprostowanie wpisu.

Jeśli wierzyciel lub bank nie zareaguje na prośbę o poprawienie informacji, można złożyć skargę do BIK lub zgłosić sprawę do sądu. Warto pamiętać, że usuwanie wpisu z BIK może być długim i czasochłonnym procesem, dlatego należy zachować cierpliwość i upewnić się, że przedstawione argumenty są rzetelne i uzasadnione.

Warto także pamiętać, że nie wszystkie wpisy w BIK można usunąć. Jeśli zaległe płatności są faktyczne, to wpis pozostanie w raporcie kredytowym przez okres do 3 lat. Po tym czasie wpis zostanie automatycznie usunięty z BIK.
Zapisane
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » BIK / BIG
 Czy da się usunąć wpis z BIK?