Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Kredyt mieszkaniowy / Odp: Zwrot prowizji za kredyt mieszkaniowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin dnia Wrzesień 26, 2020, 07:52:15 pm »
Jak najbardziej każdy kredyt ktory zostanie wcześniej spłacony powinien być w ten sposób rozliczony
Oczywiście nie bądźmy zaskoczeni sytuacją, jeżeli bank niby "niechcący" zapomni o tym fakcie gdyż takie przypadki się niejednokrotnie zdarzają
Jeżeli dojdzie do tego, to trzeba samodzielnie wystosować pismo, choć też być świadomym samodzielnego przeprowadzenia wyliczeń
Często przydatne okazuje sie wsparcie ze strony firm, które pozwalają nam uzyskać wsparcie przy wspomnianych wyliczeniach a nawet odzyskaniu kosztów nadpłaconego kredytu czy pożyczki, jaką spłaciliśmy znacznie szybciej.
12
Osobiste konto bankowe / Jaki bank najszybciej księguje przelewy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin dnia Wrzesień 26, 2020, 07:49:39 pm »
Witam, zastanawiam sie jakie są wasze doświadczenia gdy idzie o tempo księgowania przelewów, i nie tylko tych wewnątrz bankowych (te jak wiemy niemal po kilku sekundach trafiają na konto)

Czy robiliście kiedyś jakąs analizę? Oczywiście można wzorować sie na sesjach Elixir, ale interesują mnie wasze spostrzeżenia na ten temat

Czy liczy się czas zaksięgowania kwoty przed jej wyjściem w danym banku?

13
Osobiste konto bankowe / Odp: Konto an Selfie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin dnia Wrzesień 26, 2020, 07:46:55 pm »
Jak najbardziej wspomniane banki umozliwiają taką opcję, oczywiście to bezpieczna alternatywa i poprzez selfie otwieramy jedynie konto

Wtedy jak  ma to miejsce w PKOBP, Paribas BP albo Millenium trzeba okazać zdjecie z dowodem

Jeżeli jednak pragniemy uzyskać kartę, to tutaj tak czy siak musimy oczekiwać kuriera

Pewnie, że procedura nie jest skomplikowana, krok po kroku aplikacja pokieruje nas w stronę tego trzeba zrobić aby takie konto otworzyć

Pozdrawiam
14
Zdolność kredytowa / Samodzielne obliczenie zdolności kredytowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 08, 2020, 05:24:44 pm »
Może niektórych zaskoczy takie pytanie  8) ale czy kiedykolwiek samodzielnie obliczyliście sobie zdolność kredytową?
Jak wyglądało to w rzeczywistości, a mianowicie czy obliczenia okazały się trafne, jednocześnie sama oferta była zbliżona do tego, co wcześniej w tym zakresie uzyskaliście?

W internecie można znaleźć wiele przydatnych narzędzi do obliczania zdolności kredytowej, jednak czy ich zastosowanie ma jakikolwiek sens?
Warto podawać niektóre ważne informację na stronach nijako pośredników, którzy nam pomóc w uzyskaniu wiedzy na temat zdolności kredytowej?
15
Kredyt obrotowy / Odp: Kredyt firmowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 08, 2020, 05:21:32 pm »
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie, trzeba bowiem pamiętać o zasadach na których udzielamy jest nie tylko sam kredyt firmowy, ale tez jednocześnie limit na rachunku obrotowym.

Według mnie najlepiej starać się o kredyt firmowy (limit niech stanowi dla nas swoiste wręcz zabezpieczenie, jakie w dalszym ciągu będziemy mogli i mieli szansę gdy zajdzie taka konieczność wykorzystać)

Zapewne znajdą sie tacy, którzy będą posiadać zupełnie odmienne zdanie na ten temat

Lecz zastanów sie racjonalnie, co się stanie gdy właśnie użyjesz limitu na rachunku obrotowym?

Banki, na pewno przy odpowiednim zabezpieczeniu udzielą ci takiego kredytu, musisz jednak mieć dosyć wysokie przychodzi gdyż często okres jego spłaty nie jest dłuższy niż 10-15 lat, a oprocentowanie zalicza się od 5-6% w skali roku.

Za zabezpieczenie kredytu może posłużyć mienie twojej firmy, również inne jakie posiadasz.

16
Osobiste konto bankowe / Odp: Czym się kierujecie przy otwieraniu konta bankowego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trexit dnia Wrzesień 08, 2020, 02:13:24 pm »
Mogę na własnym przykładzie jedynie powiedzieć, że zawsze na 1 miejscu liczy się dla mnie funkcjonalność konta, właśnie też posiadam jedno z nich w PKO i zastanawiam się nad jego zmianom.
Patrząc jednak na inne, odnoszę wrażenie iż bardzo często dochodzi tam do przerw technicznych czy też wręcz niemożności korzystania właśnie z samego konta bankowego w trakcie awarii, co jest dla mnie wręcz niedopuszczalne.

Aktualnie analizuje Millenium Bank, Noble Bank, mBank i PKOBP jako alternatywę, ale tak naprawdę nie widzę zbyt dużej różnicy, no oczywiście oprócz kosztów jednak te przy praktyczbnym wykorzystaniu konta bankowego schodzą u mnie zawsze na dalszy plan.
17
Kredyt samochodowy / Odp: Kredyt samochodowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trexit dnia Wrzesień 08, 2020, 02:09:51 pm »
Mogę ci polecić jak najbardziej kredyt samochodowy, zwłaszcza w Volkswagen Bank lub Toyota Bank, dlaczego akurat w takim miejscu?
Bowiem jeżeli interesuje nas możliwość pozyskania auta ich marki, to możemy liczyć na dużo korzystniejsze warunki, bardziej atrakcyjne oprocentowanie, brak potrzeby dysponowania wkładem własnym, pełen pakiet ubezpieczenia i jeszcze inne ciekawe rozwiązania.
Oczywiście jest to kredyt skonstruowany w taki sposób, aby miał jedno jasne przeznaczenie, możliwość sfinansowania wyłącznie zakupu samochodu.

W moim przypadku było to auto warte około 80 tyś, oprocentowanie na poziomie 3-4% co uważam za atrakcyjne, i dodatkowo rozłożenie go na 8 lat.

18
Kredyt budowlano-hipoteczny / Odp: Jaki wkład własny?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 08, 2020, 10:19:56 am »
Sam miałem podobną ofertę, tutaj niestety banki oczekują minimum 20% wkładu własnego, dodatkowo przy uwzględnieniu takich kwestii jak :

- Wysokość dochodów
- BIK (co chyba oczywiste :)
- Wysokość kredytu i rozłożenie go na określony czas
- Wartość gruntu jak i samej inwestycji (chodzi o to, by było pewne zabezpieczenie)

Jak dla mnie, kredyt budowlano-hipoteczny to ciekawa opcja, ale aktualnie zdecydowanie za droga przy uwzględnieniu powiedzmy 20 lat, kiedy będziemy go spłacać i właśnie potrzebie posiadania własnego wkładu (niby coś tam mówiono, że można też sie starać o kredyt gotówkowy, ale dla mnie to mija sie z celem).

Na koniec pamiętajmy też, o oprocentowaniu, te 4-6% to wcale nie jest mało jak spojrzymy przez czas kiedy kredyt jest spłacany, niestety wyjdzie nam iż oddajemy drugie tyle co pożyczliśmy, ale chętnych na taki kredyt nie brakuje.
19
Kredyt gotówkowy / Odp: Co jest dla was ważne gdy idzie o kredyt gotówkowy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 08, 2020, 10:05:02 am »
Myślę, że jak każdy zwracam uwagę na koszta, tutaj dla mnie indywidualne podejście do klienta ma diametralne znaczenie.
Oprocentowanie i rozłożenie takiego kredytu na atrakcyjny dla mnie okres, dostosowanie raty do możliwości finansowych które posiadam.
Niechętnie podchodzę do ofert banków, które wciskają mi na siłę inne produkty chociażby konieczność dysponowania u nich kontem bankowym, a jak wiemy takie sytuacje mają bardzo często miejsce.
Powinieneś rozejrzeć się na rynku, za instytucjami które de facto oferują potencjalnym klientom przeanalizowanie ich sytuacji finansowej w aspekcie potrzeby pozyskania kredytu gotówkowego (Expander itd :) według mnie to ciekawa opcja.
20
Pomoc dla zadłużonych / Odp: Firma pomagająca w wyjściu z długów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 08, 2020, 09:18:37 am »
Zalecam ostrożność w kontekście takich firm.
Wiele z nich będzie nas jedynie narażać na niepotrzebne koszta, i wcale nie działać zgodnie z założeniem.
Oczywiście istnieją firmy oddłużeniowe, jednak trzeba do takiej dotrzeć oraz poznać ogólne warunki ewentualnej współpracy.
Koszta? Nie należy płacić za nic, a więc do momentu uzyskania pewnego efektu, uważam iż irracjonalnym podejściem jest płacenie takiej firmie.
Najczęściej ustalają one plan działania gdy idzie o spłatę zadłużenia, negocjują z poszczególnymi firmami lub bankami, pozwalają na spłatę ratalną czy też umorzenie części długu, w wielu sytuacjach oferują upadłość konsumencką.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10