Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Pożyczki społecznościowe / Odp: Pożyczki społecznościowe, ktoś coś wie o aktualnej sytuacji?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JohnyBR dnia Wrzesień 07, 2020, 09:02:36 am »
Ja powiem tak, przygodę z pożyczkami społecznosciowymi nie wspominam za nader udaną.
Przede wszystkim ogromna ilość oszustów i sztuczne z początku nabijanie sobie pewnych możliwości pozyskiwania większych kwot.
Niewielka szansa wypracowania odpowiedniego zwrotu z takiej inwestycji przy ogromnym ryzyku, co chyba akurat nie stanowi chyba zaskoczenia.
Brak skutecznej windykacji, zwłaszcza przy niewielkich kwotach (bo najczęściej to wrzucało się od 100-500 zł maks) a nawet ograniczenia jakie z czasem w tym zakresie powstawały (brak dodatkowych bonusów jakie obiecywali pożyczkobiorcy) no i wiele innych czynników spowodowały, że całkowicie wycofałem sie z rynku.
Jak wspominasz, istnieje jeszcze finansowo ale to jak wspomniano powyżej, zbyt duże ryzyko widziałem też tam inne projekty, ale nie wiem dokładnie na jakich zasadach one działają

Dla mnie aktualnie rynek pożyczek społecznościowych w Polsce jest zupełnie martwy
32
Windykacja / Komornik / Odp: Firmy windykacyjne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JohnyBR dnia Wrzesień 07, 2020, 08:06:20 am »
Firmy windykacyjne mają ograniczone pole manewru.
W dzisiejszych czasach mogą jedynie zgodnie z obowiązującym prawem, poinformować nas telefonicznie lub poprzez tradycyjną korespondencję o posiadanych przez nas zadłużeniach.
Niestety nękanie dłużników, nachodzenie ich a nawet grożenie to w dalszym ciągu praktyki o których mówi sie bardzo wiele.
W takich przypadkach i sytuacjach zalecam jak najszybsze poinformowanie policji oraz wdrożenie odpowiednich działań.
Pracownicy firm windykacyjnych nie mają żadnego praca, ani  uprawnień aby zrobić coś więcej niż przekazanie nam informacji lub złożenia konkretnej co za tym idzie propozycji.
Tutaj kwestią sporną pozostaje fakt, czy przedstawiona przez nich oferta jest dla nas atrakcyjna (chociażby dotycząca rozłożenia zadłużenia na raty)

33
Pomoc dla zadłużonych / Odp: Upadłość konsumencka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JohnyBR dnia Wrzesień 07, 2020, 08:03:15 am »
Na samym początku trzeba wyjaśnić jedno, a mianowicie upadłość konsumencka nie oznacza pozbycie się długów, a wręcz przeciwnie w dalszym ciągu będziemy je nijako posiadać.
Proces upadłości konsumenckiej, oznacza zbycie majątku na rzeczy posiadanych wierzytelności, i pokrycie chociaż częsci lub całości zadłużenia, uczestniczy w nim sąd.
Nie jest tak, że każdy może sie zdecydować na upadłość konsumencką, jeżeli nie posiadamy żadnego majątku to nie ma na to najmniejszych co za tym idzie szans.

Oczywiście, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która oferuje nam pomoc w przeprowadzeniu upadłości konsumenckiej, skupmy się jednak na wyborze takiej która posiada odpowiednie predyspozycje a zwłaszcza rozeznanie w temacie lub doświadczenie.

34
Pożyczka hipoteczna / Odp: Ile możemy uzyskać w ramach pożyczki hipotecznej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klawisz dnia Wrzesień 02, 2020, 10:42:48 am »
Pożyczka hipoteczna nie jest jeszcze tak dobrze znanym produktem, choć zyskuje na zainteresowaniu.
Pożyczka hipoteczna dostępna jest maksymalnie w wysokości 70% wartości danej nieruchomości, i uzależnione jest to od kilku czynników
Wyróżnia ją także sam fakt spłacania, a więc przez okres od 10 nawet do 25 lat.

Ciekawostką jest fakt, iż pożyczki hipoteczne niejednokrotnie są przyznawane bez potrzeby oceny naszych dochodów, wystarczy iż jesteśmy jedynie właścicielami takiej nieruchomości, co nijako wyróżnia ją na tle procesowania wśród wszystkich innych kredytów oraz pożyczek.
W jej przypadku jak sama nazwa wskazuje zabezpieczeniem jest hipoteka danej nieruchomości, najczęściej oprocentowanie w skali roku waha się od 5-7% procent choć tak naprawdę jest ustalane w indywidualny do tego sposób.

35
Kredyt obrotowy / Kredyt firmowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klawisz dnia Wrzesień 02, 2020, 10:37:14 am »
Witam, ktoś coś wie na temat aktualnej oferty kredytów firmowych jakie dostępne są na rynku?
Interesuje mnie kwota 100 tyś złotych, która forma wedle was okazuje się najbardziej odpowiednia?
Czy korzystać lepiej z kredytu obrotowego, czy limitu kredytowego?
Planuje przeznaczyć kredyt firmowy na konkretny cel, jednak nie koniecznie wyłącznie w jednym co za tym idzie kierunku..czy będzie to stanowić problem?

Pozdro
36
Windykacja / Komornik / Odp: Kiedy mogę spodziewać się komornika?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez omega dnia Wrzesień 01, 2020, 03:08:01 pm »
Wcale nie tak szybko przyjdzie ci się zmierzyć z egzekucją komorniczą.
Przede wszystkim zanim sprawy trafią do sądu, minie jeszcze trochę czasu (a nawet niekiedy miesięcy)
Najpierw zadręczać będą ciebie firmy windykacyjne, jakie zechcą wymusić na tobie spłatę zobowiązania, tutaj od ciebie zależy czy podejmiesz z nimi rozmowę.
Warto założyć sobie konto na portalu www.e-sad.gov.pl, wtedy będziesz świadomy tego, kiedy sprawa została skierowana przez daną firmę właśnie do sądu (względnie zechcesz się odwołać, niby wydłuża to w wielu sytuacjach okres naszej wręcz karencji od długu, ale też może spowodować większe koszta jeżeli sprawa nie pójdzie po naszej myśli)

Dopiero po uzyskaniu nakazu zapłaty, do akcji wkracza komornik

Jak najbardziej większość komorników może się zgodzić na spłatę ratalną

Zajęciu komorniczemu mogą zostać poddane :

- Środki pieniężne znajdujące się na naszych rachunkach bankowych
- Samochód (chyba, że stanowi on niezbędne narzędzie pracy co trzeba udowodnić)
- Cenne rzeczy, sprzet RTV i AGD, biżuteria
- Nieruchomości oraz działki budowlane

Warto porozmawiać wcześniej z komornikiem, ustalić konkretne warunki spłaty zadłużenia

37
Pomoc dla zadłużonych / Upadłość konsumencka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez omega dnia Wrzesień 01, 2020, 02:17:02 pm »
Czy ktoś słyszał o tym, co pozwala uzyskać upadłość konsumencka?
Moja znajoma dostała taką propozycję od jednej z firm, która zajmuje się oddłużaniem osób które wpadły w tarapaty finansowe.
Zastanawiam sie czy upadłość konsumencka rzeczywiście daje nam możliwość na nowo rozpocząć życie bez potrzeby martwienia się o posiadane długi.
Jak wygląda taka upadłość konsumencka, z punktu widzenia potencjalnego dłużnika?
Czy zawsze jest możliwa, a jeżeli nie to na jakich zasadach istnieje taka co oczywiste szansa?
Czy wierzyciel traci możliwość odzyskania długów?

Miłego dnia i dzięki za udzielenie odpowiedzi
38
Ubezpieczenie zdrowotne / Odp: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin dnia Wrzesień 01, 2020, 02:05:01 pm »
Jak najbardziej opłaca sie posiadać według mnie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, przy uwzględnieniu dalej dysponowania publicznym.

Aktualnie dysponuje ubezpieczeniem w AXA gdzie składka co miesięczna wynosi w granicach 150 zł (jest to jeden z lepszych pakietów) co takiego mi umożliwia? :

- Dużo szybszą wizytę u lekarzy wielu specjalizacji (Gdzie w innym przypadku musiałbym czekać na nią miesiącami)
- Konsultacje fizjoterapeutyczne i rehabilitacje
- Szereg badań diagnostycznych
- Zabiegi chirurgiczne (od złamania nogi i założenia gipsu, kończąc na poważnych i skomplikowanych)

Ciekawie pod tym względem wypada też PZU oraz InterRisk

Pamiętajmy, iż zanim zdecydujemy sie na wykupienie dodatkowego oraz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, zapoznać sie z warunkami umowy oraz zakresem jaki dany pakiet obejmuje (Dowiemy się dzięki temu,  co takie ubezpieczenie nam samo w sobie oferuje)

Pozdro
39
Walutowe konto bankowe / Odp: Najtańsze konto walutowe?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 01, 2020, 09:35:42 am »
Jestem na bieżąco w tym temacie, więc podziele się pewnymi spostrzeżeniami zwłaszcza gdy chodzi o aktualne informację dotyczące kont walutowych z sierpnia 2020 a więc :

1. Alior Bank nie tylko mnie zaskoczył prawie zerowymi opłatami (oprócz tych dotyczących renty lub emerytury zagranicznej) ale niski spread, darmowe konto oraz karta bez konieczności otwierania konta osobistego i dostępność wielu walut, jak dla mnie niekwestionowany aktualnie lider

2. mBank miałem i korzystałem, na jego niekorzyść są właśnie opłaty związane z wydaniem karty, i drogie przelewy walutowe zewnętrzne

3. T-Mobile (tak wiem, obsługiwany jest ten bank przez Alior Bank) jego jedyną zaletą jest darmowa karta, wysoki spread, konieczność otwarcia i posiadania konta osobistego i tylko 4 dostępne waluty nijako go eliminują w moim przypadku

4. GetinBack podobnie jak powyżej, wyłącznie 4 waluty, wysoki spread oraz konieczność dysponowania kontem nie rekompensują darmowej karty nawet wielowalutowej

5. Millenium Bank niby fajna oferta, ale opłaty za wypłatę pieniędzy z bankomatów czy kartę, są dla mnie w dzisiejszych czasach niedopuszczalne jak i wyłącznie dostęp wyłącznie do 4 walut

Tak według mnie, i niektórych rankingów kształtuje się obecnie lista najlepszych kont walutowych

Mam nadzieję, że pomogłem
40
Osobiste konto bankowe / Odp: NestBank konto za 0 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brulion dnia Wrzesień 01, 2020, 09:13:12 am »
Tak jak najbardziej konto w NestBank jest zupełnie darmowe bez jakichkolwiek warunków dotyczących płatnością kartą.
Niestety tutaj dostrzegłem jeden minus, a mianowicie jak zgubiłem kartę do bankomatu to niestety wydanie nowej wyniosło mnie 30 zł.
Uważam, tą kwotę za absurdalną patrząc z perspektywy innych banków, niektóre w takich sytuacjach nie pobierają żadnych opłat.
Na kolana nie powala również ich aplikacja mobilna albo bankowość internetowa, nie rzuca jakoś specjalnie się w oczy, a umożliwia jedynie klasyczne i standardowe rozwiązania.
Jeżeli jednak ktoś rzeczywiście poszukuje prawdziwego konta za 0 zł, to NestBank jest właśnie idealnym rozwiązaniem, nie musimy tutaj dobijać do pewnego limitu gdy idzie o obrót kartą czy też kwotę jaką za jej pośrednictwem musimy wydać.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10