kredytowe-forum.pl

Kredyty hipoteczne => Kredyt budowlano-hipoteczny => Wątek zaczęty przez: JohnyBR w Sierpień 31, 2020, 03:28:10 pm

Tytuł: Jaki wkład własny?
Wiadomość wysłana przez: JohnyBR w Sierpień 31, 2020, 03:28:10 pm
Witam, znalazłem aktualnie ofertę Milennium Bank dotyczącą własnie kredytu budowlano-hipotecznego, który jest już niby dostępny od 10% wkładu własnego.

Jedna nie powala tutaj RRSO, jakie wynosi ponad 4,9% i w wielu bankach widziałem dużo bardziej atrakcyjną ofertę, chociażby PKO niższą ofertę

Czy według was pozyskanie takiego kredytu budowlano-hipotecznego jest dobrym rozwiązaniem, oraz alternatywą wartą uwagi?

Słyszałem, że niektórzy wolą wykorzystać kredyt gotówkowy i jednocześnie kredyt hipoteczny

Co wy uważacie na taki a nie inny temat?
Tytuł: Odp: Jaki wkład własny?
Wiadomość wysłana przez: Brulion w Wrzesień 08, 2020, 10:19:56 am
Sam miałem podobną ofertę, tutaj niestety banki oczekują minimum 20% wkładu własnego, dodatkowo przy uwzględnieniu takich kwestii jak :

- Wysokość dochodów
- BIK (co chyba oczywiste :)
- Wysokość kredytu i rozłożenie go na określony czas
- Wartość gruntu jak i samej inwestycji (chodzi o to, by było pewne zabezpieczenie)

Jak dla mnie, kredyt budowlano-hipoteczny to ciekawa opcja, ale aktualnie zdecydowanie za droga przy uwzględnieniu powiedzmy 20 lat, kiedy będziemy go spłacać i właśnie potrzebie posiadania własnego wkładu (niby coś tam mówiono, że można też sie starać o kredyt gotówkowy, ale dla mnie to mija sie z celem).

Na koniec pamiętajmy też, o oprocentowaniu, te 4-6% to wcale nie jest mało jak spojrzymy przez czas kiedy kredyt jest spłacany, niestety wyjdzie nam iż oddajemy drugie tyle co pożyczliśmy, ale chętnych na taki kredyt nie brakuje.