kredytowe-forum.pl

Szukanie zaawansowane  
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Pomoc dla zadłużonych
 Co to jest upadłość kosnumencka?

Autor Wątek: Co to jest upadłość kosnumencka?  (Przeczytany 161 razy)

tidimel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
Co to jest upadłość kosnumencka?
« dnia: Kwiecień 10, 2023, 08:29:49 pm »

Czy ktoś w sposób dość prosty i jasny jest w stanie mi wytłumaczyć na czym polega upadłość konsumencka?
Zapisane

Bywalec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Co to jest upadłość kosnumencka?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2023, 08:30:27 pm »

Upadłość konsumencka to procedura prawna, która umożliwia osobie zadłużonej ogłoszenie swojego bankructwa i uzyskanie od sądu ochrony przed wierzycielami. Jest to zwykle ostatnia opcja dla osoby, która nie jest w stanie spłacić swoich długów.

Procedura upadłości konsumenckiej jest regulowana przez ustawę o upadłości i restrukturyzacji. W ramach tej procedury, osoba zadłużona musi złożyć wniosek o ogłoszenie swojego upadłości w sądzie. Sąd podejmuje decyzję o otwarciu postępowania upadłościowego i mianuje syndyka, który będzie zarządzał majątkiem dłużnika.

W trakcie postępowania upadłościowego, dłużnik składa listę swoich długów i wierzycieli, a także proponuje plan spłaty długów. Sąd może zatwierdzić ten plan lub zaproponować własny plan. Jeśli plan zostanie zatwierdzony, dłużnik ma określony czas na spłatę swoich długów.

Po zakończeniu postępowania upadłościowego, dłużnik może uzyskać zwolnienie z części swoich długów, które nie zostały spłacone w ramach planu spłaty. Jednakże, nie wszystkie długi mogą być umorzone, a procedura upadłości konsumenckiej może mieć negatywny wpływ na zdolność kredytową dłużnika w przyszłości.
Zapisane
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Pomoc dla zadłużonych
 Co to jest upadłość kosnumencka?