kredytowe-forum.pl

Szukanie zaawansowane  
+ kredytowe-forum.pl
 Ostatnie wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 dnia: Czerwiec 01, 2023, 06:46:26 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bywalec
Powiem szczerze, że to pewnie kolejna niezła obłuda dotycząca tego, jak bardzo rząd nas wspiera i chce dobrze, szczególnie dla młodych ludzie. Bezpieczny kredyt, a raczej program Pierwsze Mieszkanie, będzie dotyczył przede wszystkim osób, które jeszcze nie miały swojej nieruchomości na własność i nie ukończyły 45 roku życia, to pierwsze dwa warunki tego programu.

Pozostałe warunki to oczywiście zdolność kredytowa kredytobiorcy, nie może posiadać żadnej nieruchomości, czyli prawa własności, a także nie może mieć więcej niż 45 lat w momencie udzielenia kredytu.

Mnóstwo zagwozdek, mnóstwo haczyków, a finalnie i tak skorzystają pewnie nieliczni...

 2 
 dnia: Czerwiec 01, 2023, 06:39:58 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez tidimel
Cześć.
Czy ktoś może mi powiedzieć, na jakiej zasadzie działa i dla kogo jest bezpieczny kredyt 2%, który tak szumnie jest ostatnio ogłaszany i pompowany?

 3 
 dnia: Maj 25, 2023, 12:22:15 pm 
Zaczęty przez admin - Ostatnia wiadomość wysłana przez admin
Testowy wpis na blogu

 4 
 dnia: Kwiecień 21, 2023, 02:10:11 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bywalec
Cześć.

Obecnie minimalny wkład własny w niektórych bankach to 10 procent całej kwoty wkładu własnego, zdarza się jednak coraz częściej, że banki wymagają tego, aby wkład własny do kredytu mieszkaniowego, wynosił co najmniej 20 procent.

Także w zależności od banku, wkład własny na mieszkanie w 2023 wynosi od 10 do 20 procent.

 5 
 dnia: Kwiecień 21, 2023, 02:08:37 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez tidimel
Ile trzeba mieć wkładu własnego na mieszkanie w roku 2023? Ile procent wkładu własnego potrzebuję uzbierać, by dostać kredyt w banku na własne mieszkanie na kredyt?

 6 
 dnia: Kwiecień 21, 2023, 02:07:05 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bywalec
Pożyczka społecznościowa to forma pożyczki udzielanej przez grupę ludzi (społeczność), zazwyczaj za pośrednictwem platformy internetowej. Osoby potrzebujące pieniędzy mogą starać się o pożyczkę, opisując swoją sytuację finansową i okoliczności, które skłaniają ich do poszukiwania wsparcia finansowego.

Pożyczki społecznościowe różnią się od tradycyjnych pożyczek bankowych, ponieważ nie wymagają one od pożyczkobiorców spełnienia surowych wymagań dotyczących zdolności kredytowej, a decyzja o przyznaniu pożyczki zależy od społeczności.

Społeczność zazwyczaj decyduje o tym, kto otrzyma pożyczkę, jak również oprocentowanie i okres spłaty pożyczki. Pożyczki społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na uzyskanie finansowania dla osób, które mają trudności z uzyskaniem kredytów w tradycyjnych instytucjach finansowych.

 7 
 dnia: Kwiecień 21, 2023, 02:06:25 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez tidimel
Czy ktoś w sposób jasny i prosty jest w stanie mi wytłumaczyć, na czym polega pożyczka społecznościowa?
Co trzeba zrobić, by dostać pożyczkę społecznościową, no i oczywiście gdzie szukać pożyczek społecznościowych?

 8 
 dnia: Kwiecień 18, 2023, 01:06:04 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bywalec
Jeszcze do niedawna, ubezpieczenie samochodu OC nie przechodziło na nowego właściciela i można było z niego samodzielnie zrezygnować, składając odpowiednie pisma u ubezpieczyciela. Teraz wygląda to jednak nieco inaczej, Twoje ubezpieczenie samochodu zostanie automatycznie przepisane na nowego właściciela, osobie, której sprzedałeś ten samochód.

Jest oczywiście opcja, że przy sprzedaży, z nowym nabywcą samochodu ustalisz, że zrezygnuje on z tego ubezpieczenia i odzyskasz część pieniędzy, za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie, czy ubezpieczenie samochodu OC przechodzi na nowego właściciela? Tak, takie ubezpieczenie w standardowej sytuacji przechodzi na nowego właściciela wraz z samochodem.

 9 
 dnia: Kwiecień 18, 2023, 01:00:01 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez tidimel
Czy na chwilę obecną, jeśli 2 miesiące temu, ubezpieczyłem samochód na cały rok, to jeśli teraz będę chciał sprzedać samochód, to to ubezpieczenie pójdzie obowiązkowo na nowego właściciela? Czy mogę z niego zrezygnować i odzyskać pieniądze?

 10 
 dnia: Kwiecień 18, 2023, 12:55:49 pm 
Zaczęty przez tidimel - Ostatnia wiadomość wysłana przez Bywalec
Tak, pożyczki pozabankowe mogą być widoczne w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) w przypadku, gdy pożyczkodawca decyduje się na przekazanie informacji o pożyczce do BIK. W Polsce istnieje obowiązek raportowania informacji o pożyczkach i kredytach przez instytucje finansowe, w tym również przez niektóre firmy pożyczkowe, do Biura Informacji Kredytowej.

W raporcie BIK można znaleźć informacje na temat pożyczek i kredytów, które dana osoba ma lub miała w przeszłości, a także informacje o terminowości spłaty zobowiązań oraz o ewentualnych zaległościach. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczkiwarto sprawdzić swoją historię kredytową w BIK, aby mieć pewność, że nie ma w niej informacji, które mogłyby utrudnić uzyskanie pożyczki w przyszłości.

Strony: [1] 2 3 ... 10