kredytowe-forum.pl

Szukanie zaawansowane  
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Windykacja / Komornik
 Firmy windykacyjne

Autor Wątek: Firmy windykacyjne  (Przeczytany 4160 razy)

Magnat

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
Firmy windykacyjne
« dnia: Sierpień 26, 2020, 10:10:36 am »

Jak duże opłaty mogą narzucić nam firmy windykacyjne? To prawda, iż w wielu sytuacjach nie powinniśmy się godzić na takie warunki?
Co, ze straszeniem dłużników przez pracowników wielu firm? Powinniśmy się obawiać ich działania, czy też najzwyczajniej czekać na to aż sprawa trafi do sądu?
Sam niedługo zapewne rozpocznę z nimi batalię, a także przyjdzie mi się z nimi zmierzyć, nie wiem co sądzić o wielu opiniach i informacjach, które znajduje w internecie.

Jedni uważają, iż warto iść na ugodę z taką firmą windykacyjną, jest też spore grono osób które posiada zupełnie odmienne zdanie na ten temat

Co zatem robić?
Zapisane

JohnyBR

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Firmy windykacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2020, 08:06:20 am »

Firmy windykacyjne mają ograniczone pole manewru.
W dzisiejszych czasach mogą jedynie zgodnie z obowiązującym prawem, poinformować nas telefonicznie lub poprzez tradycyjną korespondencję o posiadanych przez nas zadłużeniach.
Niestety nękanie dłużników, nachodzenie ich a nawet grożenie to w dalszym ciągu praktyki o których mówi sie bardzo wiele.
W takich przypadkach i sytuacjach zalecam jak najszybsze poinformowanie policji oraz wdrożenie odpowiednich działań.
Pracownicy firm windykacyjnych nie mają żadnego praca, ani  uprawnień aby zrobić coś więcej niż przekazanie nam informacji lub złożenia konkretnej co za tym idzie propozycji.
Tutaj kwestią sporną pozostaje fakt, czy przedstawiona przez nich oferta jest dla nas atrakcyjna (chociażby dotycząca rozłożenia zadłużenia na raty)

Zapisane
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Windykacja / Komornik
 Firmy windykacyjne