kredytowe-forum.pl

Szukanie zaawansowane  
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Zdolność kredytowa
 Co to zdolność kredytowa?

Autor Wątek: Co to zdolność kredytowa?  (Przeczytany 163 razy)

tidimel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
Co to zdolność kredytowa?
« dnia: Kwiecień 11, 2023, 01:07:46 pm »

Hej, powoli zaczynam rozglądać się za mieszkaniem, co prawda, nie mam jeszcze odłożonego wkładu własnego, jednak ciekawi mnie pojęcie jakim jest zdolność kredytowa. Czy ktoś jest w stanie krótko wyjaśnić mi czym jest zdolność kredytowa?
Zapisane

Bywalec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Co to zdolność kredytowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2023, 01:09:30 pm »

Proszę bardzo, mówisz masz, poniżej info, czym jest zdolność kredytowa:

Zdolność kredytowa to zdolność danej osoby lub firmy do spłacania zobowiązań finansowych, takich jak kredyty lub pożyczki. Zdolność kredytowa ocenia, czy dana osoba lub firma jest w stanie spłacać raty kredytowe zgodnie z ustalonymi warunkami, czyli czy będzie w stanie spłacać długi w terminie i bez opóźnień.

Zdolność kredytowa jest oceniana przez instytucje finansowe, takie jak banki, na podstawie kilku czynników, takich jak dochody, historię kredytową, koszty życia i obecne zadłużenie. Wysoka zdolność kredytowa oznacza, że ​​dostawca kredytu uważa, że ​​dana osoba lub firma jest wiarygodna i może spłacić pożyczkę w terminie. Natomiast niska zdolność kredytowa może skutkować odmową przyznania kredytu lub wymaganie wyższych oprocentowań i większych zabezpieczeń.
Zapisane
+ kredytowe-forum.pl » Ogólny dział » Zdolność kredytowa
 Co to zdolność kredytowa?