Reply To: Jak usunąć wpisy w BIK?

Forums Forum dla zadłużonych Biuro Informacji Kredytowej (BIK) Jak usunąć wpisy w BIK? Reply To: Jak usunąć wpisy w BIK?

#330 Cytat

BIK to dość specyficzna instytucja, która jakby nie patrzeć, jest tylko i wyłącznie administratorem Twoich danych, również tych o zobowiązaniach kredytowych.

Nie wierz firmom, które “usuwają złe wpisy w BIK”, bo jest to zwyczajnie pic na wodę.

Wpis w BIK, możesz usunąć w trzech przypadkach:

  • Jeśli w Biurze Informacji Kredytowej znajdują się nieprawidłowe lub nieaktualne dane — ten przykład raczej rzadko się zdarza.
  • Jeśli zobowiązanie zostało w pełni spłacone, ale nie występują w nim opóźnienia dłuższe niż 60 dni.
  • Jeśli minęło co najmniej 5 lat od spłaconych zobowiązań, w których miałeś opóźnienie większe niż 60 dni.

Nie musisz robić tego za pomocą instytucji finansowej takiej jak bank BNP czy mBank. Wniosek taki możesz złożyć bezpośrednio w BIK. Coś na zasadzie wycofania zgody na przetwarzanie danych.

Pamiętaj też, że bank ma 30 dni na odpowiedź w sprawie Twojej reklamacji, wysłanego pisma, po tym czasie, reklamację, a właściwie pismo z wycofaniem zgody na przetwarzanie danych, przesyłasz do BIK i temat z głowy.

Jak dostać darmowy raport w BIK? Czy to możliwe? Napisaliśmy o tym więcej właśnie w podlinkowanym artykule — już teraz napiszemy, że nie jest to możliwe, nie w takiej formie, jak wygląda raport BIK, za który płacisz. Zerknij w nasz wpis blogowy i daj znać w razie pytań.

Jeśli nasze kredytowe forum pomogło znaleźć Ci odpowiedź, poleć je znajomym, będziemy wdzięczni 🙂

Pozdrawiamy.