Reply To: Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?

Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł? Reply To: Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?

#401 Cytat

Cześć Urszula.

Oczywiście jak wszystko na tym świecie tak samo kupno mieszkania za pośrednictwem agencji mieszkaniowej czy też biura nieruchomości ma swoje plusy i minusy.

Na szybko postaramy się wymienić te najważniejsze, nie mamy jeszcze odpowiedniego wpisu na kredytowe forum, ale Twój post właśnie wylądował na liście “to do”.

Zalety kupna mieszkania przez biuro nieruchomości:

  • Czas — a właściwie bardzo duża oszczędność czasu — szukanie, umawianie dokładnego terminu, wyszukanie odpowiednich ofert — pośrednik zrobi to za Ciebie.
  • Znalezienie idealnego mieszkania — biuro nieruchomości zrobi to za Ciebie, podaj wszystkie wymagania, jakie Cię interesują, oni to znajdą.
  • Pełne wsparcie od strony “papierologii” na każdym etapie — od początku do końca możesz mieć pewność, że to biuro nieruchomości, zajmie się papierkową robotą, dostają w końcu za to kasę.
  • Bezpieczeństwo i spokój — po stronie biura nieruchomości będzie leżało to, by sprawdzić dokładnie nieruchomość, prawo własności, księgi wieczyste i wszystkie inne aspekty.

Wady kupna mieszkania przez biuro nieruchomości:

  • Ryzyko — trafienia na mało profesjonalne biuro nieruchomości, co za tym idzie, mnóstwo zbędnych telefonów, a także komplikacji, szukaj w swoim mieście polecanych biur, dobrze ocenianych.
  • Brak gwarancji — w momencie, kiedy nasze wymagania będą wysokie, mocno wyśrubowane, nie mamy żadnej gwarancji na to, że biuro nieruchomości znajdzie nam idealne mieszkanie.
  • Koszty — to największy minus, ponieważ usługi biur nieruchomości nie należą do najtańszych, ale jak to się mówi, coś za coś.

Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Jeśli masz więcej pytań, śmiało stwórz nowy temat lub udzielaj się w już istniejących tematach na naszym forum.