Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?

Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #266 Reply | Cytat
  Urszula

   Cześć. Ostatnimi czasy zdecydowałam się na to, że nie chcą już płacić tylko i wyłącznie ludziom, którzy już posiadają swoje mieszkania. Chodzi mi o to, że zamiast płacić za najem 3 tysiące złotych to wolę wziąć kredyt i sama spłacać swoje mieszkanie.

   Teraz pytanie numer jeden, czy da się to zrobić bez doradcy finansowego i agencji mieszkaniowej? Tak szczerze to nie wiem od czego zacząć i trafiłam na to forum kredytowe, dlatego też chciałabym zasięgnąć jakiś porad.

   Od czego zacząć? Doradca finansowy na pewno będzie potrzebny, żeby sprawdzić zdolność kredytową, a także to do jakiej kwoty mogę dostać kredyt. Co dalej? Gdzie szukać mieszkania prywatnie? Czy może poprzez agencję? Jest teraz jeszcze ten kredyt bezpieczny 2 procent, czy to jest warte uwagi?

   Totalnie nie wiem od czego zacząć, serdecznie proszę o jakąś pomoc i pierwsze wskazówki dla osoby, która chce kupić swoje mieszkanie.

   #401 Reply | Cytat

   Cześć Urszula.

   Oczywiście jak wszystko na tym świecie tak samo kupno mieszkania za pośrednictwem agencji mieszkaniowej czy też biura nieruchomości ma swoje plusy i minusy.

   Na szybko postaramy się wymienić te najważniejsze, nie mamy jeszcze odpowiedniego wpisu na kredytowe forum, ale Twój post właśnie wylądował na liście “to do”.

   Zalety kupna mieszkania przez biuro nieruchomości:

   • Czas — a właściwie bardzo duża oszczędność czasu — szukanie, umawianie dokładnego terminu, wyszukanie odpowiednich ofert — pośrednik zrobi to za Ciebie.
   • Znalezienie idealnego mieszkania — biuro nieruchomości zrobi to za Ciebie, podaj wszystkie wymagania, jakie Cię interesują, oni to znajdą.
   • Pełne wsparcie od strony “papierologii” na każdym etapie — od początku do końca możesz mieć pewność, że to biuro nieruchomości, zajmie się papierkową robotą, dostają w końcu za to kasę.
   • Bezpieczeństwo i spokój — po stronie biura nieruchomości będzie leżało to, by sprawdzić dokładnie nieruchomość, prawo własności, księgi wieczyste i wszystkie inne aspekty.

   Wady kupna mieszkania przez biuro nieruchomości:

   • Ryzyko — trafienia na mało profesjonalne biuro nieruchomości, co za tym idzie, mnóstwo zbędnych telefonów, a także komplikacji, szukaj w swoim mieście polecanych biur, dobrze ocenianych.
   • Brak gwarancji — w momencie, kiedy nasze wymagania będą wysokie, mocno wyśrubowane, nie mamy żadnej gwarancji na to, że biuro nieruchomości znajdzie nam idealne mieszkanie.
   • Koszty — to największy minus, ponieważ usługi biur nieruchomości nie należą do najtańszych, ale jak to się mówi, coś za coś.

   Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

   Jeśli masz więcej pytań, śmiało stwórz nowy temat lub udzielaj się w już istniejących tematach na naszym forum.

  Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  Reply To: Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?
  Your information:
  Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Czy kupno mieszkania z doradcą i agencją to dobry pomysł?