Paliwo E5 i E10 od 2024 roku

Forums Hyde park – pogawędki Paliwo E5 i E10 od 2024 roku

 • This topic is empty.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #861 Reply | Cytat
  AndrzeJ

   Cześć, czy ktoś z Was orientował się odnośnie tego nowego paliwa E10, które ma na stacjach zastąpić normalną 95tkę? Wiem, że oznaczenia pozostają te same, jednak paliwo to nie będzie już z 5% dodatkiem bioetanolu tylko 10% i do tego nie każde auto może na tym podobno jeździć.

   Według mnie to kolejna próba eko-wojowników by zmusić ludzi na przerzucenie się na nowsze samochody i zacząć rezygnować z tych starych.

   Gdzie szczerze mówiąc, to większość tych starych, oczywiście zadbanych aut, jest bardziej ekologiczne niż te nowe z dużymi silnikami.

   Kolejna głupota.

   #877 Reply | Cytat
   Timchannik

    W krajach zachodnich już dawno jest tego rodzaju paliwo, w szczególności w Niemczech, czy tak naprawdę coś dzieje się z tymi autami? Niekoniecznie.

    To czym nas straszą, to jeśli paliwo będzie stało za długo w banku, to będzie zbierało się więcej wody, ponieważ paliwo E10 jest bardziej higroskopijne przez te dodatki. Druga sprawa, czy masz stalowy zbiornik czy niekoniecznie. Inne elementy, które mogą ucierpieć to układ paliwowy na zasadzie wtrysków itd, chodzi tutaj przede wszystkim o wtrysk bezpośredni.

    Jednak moim zdaniem, podkreślam, moim zdaniem, skutki tego rodzaju paliwa mogą być widoczne dopiero po kilkunastu miesiącach jeśli nie kilku latach.

    Sam mam stare auto, które w teorii nie pasuje do tego paliwa (przynajmniej tak mówi magiczna rządzowa strona), jednak za bardzo nie biorę tego do głowy, nie jest to jakiś klasyk, czy zabytkowe auto, a w najbliższym okresie czasu planuje pozbyć się tego auta i zakupić coś nowego.

    Piątka!

   Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
   Reply To: Paliwo E5 i E10 od 2024 roku
   Your information:
   Forums Hyde park – pogawędki Paliwo E5 i E10 od 2024 roku