Jakie są prawa zadłużonych w Polsce?

Forums Forum dla zadłużonych Jakie są prawa zadłużonych w Polsce?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #2986 Reply | Cytat
  Ciekawski

   Witam,

   Jestem zadłużony po uszy i zastanawiam się, jakie są prawa zadłużonych w Polsce. Co mogę zrobić, jeśli nie jestem w stanie spłacać długów? Czy wierzyciele mogą zająć mój cały majątek? Jakie kroki mogę podjąć, aby chronić swoje prawa?

   Słyszałem, że istnieją pewne przepisy prawne, które chronią osoby zadłużone przed nadużyciami ze strony wierzycieli i firm windykacyjnych. Jednak nie wiem dokładnie, jakie to prawa i jak mogę z nich skorzystać. Czy ktoś na forum dla zadłużonych mógłby mi wyjaśnić, jakie mam możliwości prawne w przypadku, gdy nie jestem w stanie spłacić moich zobowiązań?

   Czy istnieją organizacje lub instytucje, które oferują pomoc prawną dla zadłużonych? Jakie są najważniejsze przepisy, o których powinienem wiedzieć? Czy mogę liczyć na jakieś wsparcie w negocjacjach z wierzycielami? Proszę o pomoc i wskazówki. Chciałbym dowiedzieć się, jak mogę chronić swoje prawa i jakie mam opcje w sytuacji, gdy moje długi stają się nie do udźwignięcia. Dziękuję za każdą odpowiedź.

   #3163 Reply | Cytat

   Cześć.

   Odpowiadając na pierwszą część Twojego posta: Organ, który przeprowadza egzekucję komorniczą, jest zobowiązany do tego, by pozostawić Ci majątek w takim stopniu, abyś mógł w minimalnym stopniu egzystować. Czyli mówiąc inaczej, komornik nie może zabrać Ci wszystkiego.

   Jak chronić się przed zajęciem majątku przez komornika? Na to pytanie znają odpowiedź nawet te osoby, które nie mają problemów z zadłużeniem. Jak coś nie jest Twoją własnością, to komornik tego nie może zająć. Odpowiedź więc jest prosta, musisz przepisać swój majątek na kogoś innego.

   Organizacje, które pomagają osobom zadłużonym jest mnóstwo, jednak pamiętaj o tym, że nie jest to za darmo. Nikt przecież charytatywnie nie pracuje.

   Więcej informacji może znaleźć na forum dla zadłużonych, możesz skorzystać z opcji “szukaj” lub po prostu napisać nowego posta.

   Pozdrawiamy.

  Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  Reply To: Jakie są prawa zadłużonych w Polsce?
  Your information:
  Forums Forum dla zadłużonych Jakie są prawa zadłużonych w Polsce?