Czy Bocian Pożyczki sprawdza BIK?

 • This topic has 2 replies, 1 voice, and was last updated 1 miesiąc ago by Koroner.
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #289 Reply | Cytat
  Sławek

   Cześć. Muszę w najbliższym czasie wziąć pożyczkę i zastanawiam się, czy takie pożyczki jak w Bocian, to są w ogóle bezpieczne? Czy ta firma sprawdza BIK? To znaczy wiem, że na pewno mam troszkę namotane w Biurze Informacji Kredytowej i teraz się zastanawiam, czy Bocian Pożyczki sprawdza BIK? Czy dostanę u nich pożyczkę, jeśli mam negatywne wpisy w BIK?

   Z góry dzięki za wszelką pomoc w tej sprawie. Może ktoś z Was ma do polecenia lepsze propozycje pożyczek pozabankowych?

   Dzięki, Sławek.

   #290 Reply | Cytat

   Na to pytanie na próżno szukać 100% odpowiedzi zarówno w sieci, jak i na stronie samego pożyczkodawcy. Można powiedzieć, że Bocian Pożyczki na ogół nie sprawdza rejestru BIK i tym podobnych, jednak im bardziej wątpliwy pożyczkobiorca, tym bardziej będą dociekać i mogą sprawdzić taki rejestr jak BIK czy BIG.

   Jeśli jesteś ciekaw, jakie są opinie o Bocian Pożyczki, to sprawdź nasz wpis, który podlinkowaliśmy właśnie w tym zdaniu. Masz więcej pytań? Śmiało.

   #1964 Reply | Cytat
   Koroner

    Trochę w tym siedzę i powiem szczerze, że nawet mam kontakt z osobami pracującymi w tego rodzaju firmach.

    Ogólnie wygląda to tak, że jest to bardzo indywidualne jeśli chodzi o Bocian Pożyczki. Ten parabank, firma pożyczkowa, czy zwał jak zwał, ma dostęp do tego rodzaju raportów, w szczególności jeśli chodzi o BIK.

    Bocian Pożyczki bardzo indywidualnie podchodzi do historii kredytowej w raporcie BIK. Może to sprawdzić, ale nie musi. Jeśli sprawdzi, a jesteś tak zwany BIKowcem, czyli osobą ze złym scoringiem w BIK, to i tak mogą udzielić Ci pożyczki, jednak na nieco bardziej zaostrzonych warunkach co i tak już będzie dla Ciebie naprawdę niekorzystne.

    Według mnie żadna pożyczka pozabankowa nie jest dobra, po prostu warunki, jakie oferują, są na granicy lichwiarstwa. Tyle.

    Pozdro.

   Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
   Reply To: Czy Bocian Pożyczki sprawdza BIK?
   Your information: