W jakim banku bezpieczny kredyt 2 procent?

Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe W jakim banku bezpieczny kredyt 2 procent?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #519 Reply | Cytat
  Monika

   Cześć. Znalazłem wymarzone mieszkanie, które kosztuje 460 tysięcy złotych i chciałabym kupić w końcu te swoje wymarzone “em” jednak się zastanawiam, który bank może zaoferować najlepsze warunki przy bezpiecznym kredycie 2 procent?
   Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia jeśli chodzi o wybór banku pod bezpieczny kredyt 2 procent? Chciałabym zaznaczyć, że opcja jaka mnie interesuje to oczywiście bez wkładu własnego, niestety samotnie ciężko jest coś odłożyć, a jednocześnie wynajmować mieszkanie w wielkim mieście.

   Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi w tym temacie! 🙂

   #530 Reply | Cytat

   Cześć. Pisaliśmy niedawno odpowiedź na podobne pytanie. Z wiedzy, którą posiadamy, to przodują dwa banki PKO i Pekao. Przy czym Pekao, ma poważne opóźnienia nawet po złożeniu dyspozycji przelewu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, takie opóźnienia sięgają nawet kilkunastu dni.

   Z kolei w PKO nieco szybciej, sprawniej i bardziej kontaktowo. Nie ma co ukrywać, że obecnie banki zasypywane są wnioskami o bezpieczny kredyt 2 procent.

   Na innych forach kredytowych dużo się o tym pisze, nasze forum kredytowe jest dość nowe, dlatego też dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania.

   Jedyne co możemy podpowiedzieć na chwilę obecną, to nie zwlekać, szukać odpowiedniego mieszkania, składać wniosek i czekać na dalszą procedurę. Program bezpieczny kredyt 2 procent jest okej, wiadome jest, że wszyscy podatnicy za to zapłacą, ale jeśli nie masz innych ulg, na dzieci itd., to dlaczego miałabyś z tego nie skorzystać?

   W ramach przypomnienia polecamy zapoznanie się z ciekawym wpisem na naszym blogu dotyczącym kredytu bezpiecznego 2%, a właściwie warunków, jakie trzeba spełnić, link jak zawsze poniżej:

   Jakie warunki ma bezpieczny kredyt 2 procent?

   Spora część młodych ludzi, żartobliwie mówi, że jedyna ulga, na jaką mogą liczyć w tym kraju to ta, kiedy oddadzą mocz. Smutne to jednocześnie i prawdziwe. Z naszej strony życzymy powodzenia!

   Pozdrawiamy.

   #574 Reply | Cytat
   MichałG

    To dziwne, w sumie ile ludzi tyle opinii i informacji, a jak wiadomo, nie każdy będzie się chwalił swoimi sukcesami w postaci szybkiej decyzji kredytowej. U mnie w pracy na przykład dwóch kolegów otrzymało bezpieczny kredyt 2 procent w banko Pekao SA. Także mam wrażenie, że to bardziej indywidualna sprawa tego, kto jakie ma warunki, a także możliwości.

    Jeśli ktoś jest dla banku tak zwanym pewniaczkiem, to dlaczego miałby bank wzlekać z udzieleniem? Na pewno dotyczy to także wkładu własnego, bank chętniej udzieli kredytu komuś, kto ma wkład własny, niż komuś, kto nie potrafił odłożyć kilkudziesięciu tysięcy złotych w ciągu kilku-kilkunastu lat, a teraz chce wziąć kredyt na 30 lat na ponad 400 tysięcy złotych.

    Ale mogę się nie znać 🙂

    #585 Reply | Cytat

    Michał, mi się wydaje, że znasz się bardzo dobrze 🙂

    To proste, że banki wolą udzielać kredytu osobom, które posiadają wkład własny. To raczej normalne, że osoba, której udało się odłożyć jakieś tam kilkadziesiąt złotych w przeciągu kilkunastu czy tam kilkudziesięciu miesięcy będzie bardziej wiarygodna dla banku, niż osoba, która chciałaby wziąć kredyt bez wkładu własnego. To nie jest 5 tysięcy złotych, tylko niejednokrotnie nawet 500 tysięcy złotych, a ryzyko jest o wiele większe. Bezpieczny kredyt 2 procent to naprawdę dobra opcja, zobaczymy, czy doczekamy się magicznego kredytu za zero procent, który został obiecany przez pewne ugrupowania polityczne. Należy jednak pamiętać, że za wszystko i tak płacą zwykli podatnicy…

    Banki, to też nie są firmy pozabankowe, które podejmują ryzyko. Odpowiednie sprawdzenie potencjalnego klienta dla banku to priorytet. Szczególnie przy wysokich pożyczkach.

    Nie mnie jednak, tak samo jak naszego Administratora, tak samo i mnie jako moderatora, cieszy to, że to forum kredytowe nabiera nieco więcej życia i póki co, piszą tutaj osoby wartościowe, które nie spamują swoimi propozycjami usuwania BIKu i tym podobnych.

    Życzę spokojnego wieczoru, bezpiecznego przede wszystkim.

    Pozdrawiam, Mod.

    #586 Reply | Cytat
    Mareq

     Zacząłem już pisać swój post w tym wątku, ale widzę, że doskoczył kolejny. Mniejsza. Nie chcą zakładać nowego wątku, ale wpisując hasło bezpieczny kredyt 2 procent forum, szukałem odpowiedzi na to, czy ten program będzie kontynuowany w nowym 2024 roku? Czy będzie dało się wziąć kredyt z tym programem po nowym roku? Czy może powinienem poczekać na coś nowego? W sumie sam człowiek już nie wie co ma myśleć, jeśli chodzi o tego typu sprawy, w jednym z większych miast płacę za wynajem prawie 3 tysiące złotych… ale nie mam zdolności kredytowej, żeby wziąć kredyt na siebie, na mieszkanie. To jest chore w tym kraju….

     Z góry dzięki za odpowiedź, jeśli takiej się doczekam.
     MareQ

     #616 Reply | Cytat

     Na program dopłat do mieszkania o nazwie “Bezpieczny Kredyt 2%” rząd przewidział 12,2 mld złotych, w roku 2023 i 2024 łącznie, z wiadomości w internecie można wyczytać, że już teraz program ten korzysta z puli przewidzianej na kolejny rok. Także to jedynie kwestia tego, kiedy przestaną być przyjmowane wnioski o dopłaty, bo jak wiadomo, ta skarbonka nie jest studnią bez dna.

     Myślę, że po nowym roku pojawią się pewniejsze informacje w tym temacie.

     Ciekawe jak obietnice przedwyborcze będą spełniane przez wygranych, w ciągu pierwszych stu dni od wygranej mieli rozpocząć pracę między innymi nad kredytem 0%, a także dopłatami do wynajmu mieszkania, więc jest mała iskierka nadziei 🙂

     Pozdrawiamy.

     #830 Reply | Cytat
     Edzia

      Moim zdaniem, obserwując to, co się obecnie dzieje w naszym rządzie, to jak się niektóre sprawy rozwijają, to nie ma co liczyć na to, że ktoś z rządzących będzie chciał dokładać kasę do tego programu kredyt bezpieczny 2 procent. Ponadto, ale to tylko moje subiektywne odczucie, ale za szybko nie ma co się spodziewać jakieś nowego programu z dopłatami do kredytów od obecnych rządzących.

      Pozdro.

      #1387 Reply | Cytat

      Pewne już jest, że program Bezpieczny Kredyt 2% jest zamknięty i nikt więcej nie będzie dokładał do budżetu tego programu.

      W przygotowaniu jest nowy program Mieszkanie na Start, zapraszamy do zapoznania się z zasadami tego nowego programu w naszym wpisie blogowym w odpowiedniej sekcji. Wpis macie podlinkowany.

       

      Jak zawsze zapraszamy do pisania na naszym forum kredytowe.

     Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
     Reply To: W jakim banku bezpieczny kredyt 2 procent?
     Your information:
     Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe W jakim banku bezpieczny kredyt 2 procent?

     Jeden komentarz do „W jakim banku bezpieczny kredyt 2 procent?