Co to są wakacje kredytowe?

Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Co to są wakacje kredytowe?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #568 Reply | Cytat
  Milena

   Cześć.

   Co prawda nie mam kredytu hipotecznego na głowie, ale zastanawia mnie teraz czym są wakacje kredytowe, o których tak głośno się mówiło w 2022 roku i w bieżącym 2023 roku?

   Czy wakacje kredytowe dotyczą tylko kredytów hipotecznych? Słyszałam, że to praktycznie bez kosztowa opcja, żeby zawiesić sobie ratę kredytu hipotecznego raz na kwartał. Czy ktoś może mi coś więcej napisać na temat wakacji kredytowych 2024? Czy będą one dostępne? Mam znajomą w pracy, która spłaca mieszkanie i właśnie coś wspominała o tym, że w tym roku, to mocno jej ratowało budżet rodzinny.

    

   #570 Reply | Cytat

   Witamy na naszym forum kredytowe!

   Wakacje kredytowe to nic innego jak odroczenie spłaty jednej raty kredytu hipotecznego raz w kwartale, tak było przynajmniej w roku 2023.

   Odpowiedzi na wiele innych pytań o wakacje kredytowe znajdziesz w naszym wpisie blogowym, który linkujemy poniżej.

   Co to są wakacje kredytowe?

   Jeśli będziesz miała jeszcze inne pytania w tym zakresie, to śmiało pytaj w tym wątku lub w komentarzach pod wpisem blogowym na temat wakacji kredytowych. Nasi użytkownicy z chęcią postarają się o to, by odpowiedzieć na Twoje pytanie krótko zwięźle i na temat. Po to jest stworzone forum kredytowe, na którym jesteś 🙂

   Pozdrawiamy.

   #571 Reply | Cytat
   Józek86

    Wiem, czym są wakacje kredytowe, jednak nie chcę zakładać kolejnego wątku w na tym kredytowym forum, dlatego chciałbym się podpytać o to, czy kredyt 2 procent również objęty będzie wakacjami kredytowymi?

    Czy biorąc bezpieczny kredyt w procent można liczyć na to, że w razie trudniejszego czasu po prostu będzie można skorzystać z wakacji kredytowych? Ktoś coś na ten temat może powiedzieć?

    Dzięki z góry za odpowiedzi.

    #573 Reply | Cytat

    Cześć.

    Tak jak pisaliśmy w naszym wpisie blogowym, wymieniając warunki, jakie trzeba spełnić, by uzyskać wakacje kredytowe — kredyt musi być wzięty przed 1 lipcem 2022 roku, dlatego też jeśli pytasz o kredyt 2 procent, to niestety, ale te kredyty są wykluczone z tego rodzaju “ulgi”.

    Osoby będące świadome sytuacji gospodarczej nie mogą skorzystać z takiej ulgi. Wakacje kredytowe nie dotyczą programu bezpieczny kredyt 2%.

    Pozdrawiamy.

   Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
   Reply To: Co to są wakacje kredytowe?
   Your information:
   Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Co to są wakacje kredytowe?