Czy bezpieczny kredyt 2% zostanie zlikwidowany?

Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Czy bezpieczny kredyt 2% zostanie zlikwidowany?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #698 Reply | Cytat
  Pełczy

   Cześć.

   Ostatnio czytałem pewien artykuł, chyba nawet na tvn24 czy gdzieś, że w przyszłym roku, a już nawet w styczniu 2024 program bezpieczny kredyt 2 procent najzwyczajniej w świecie umrze. Przewidziana kasa przez poprzedni rząd się skończy, a nowo utworzony rząd raczej nie będzie chciał ciągnąć tego programu dopłat.

   Co o tym myślicie? Mówione tam było, że ten program nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, że skorzystali tylko i wyłącznie najbogatsi, którzy mieli zdolność kredytową “na rodzinę”, a dodatkowo sztucznie zawyżyło to ceny za metr kwadratowy praktycznie w całej Polsce.

   Czyli można powiedzieć, że chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze?

   Dzięki za wasze opinie 🙂

   #732 Reply | Cytat

   W sumie masz rację, chcieli dobrze, wyszło jak zawsze, to dobre podsumowanie do tego całego programu bezpieczny kredyt 2 procent, ale w sumie jak do każdego innego programu, który na przestrzeni lat był wprowadzany przez różnych rządzących naszym krajem.

   Kto miał, ten znalazł haczyki, kruczki i sobie obszedł obostrzenia związane z tym programem, mieszkanie na córkę, wujka, brata, kogokolwiek, kto nie miał wcześniej mieszkania.

   Skończy się to prawdopodobnie po nowym roku, kiedy budżet przewidziany na ten program zostanie zwyczajnie przeliczony i wykorzystany.

   Polecam śledzić nasze kredytowe forum, żeby znać odpowiedź po nowym roku, co z bezpiecznym kredytem 2% będzie się działo.

   M.

  Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  Reply To: Czy bezpieczny kredyt 2% zostanie zlikwidowany?
  Your information:
  Forums Finanse osobiste Kredyty mieszkaniowe Czy bezpieczny kredyt 2% zostanie zlikwidowany?