Co znajduje się w raporcie BIK?

Co znajduje się w raporcie BIK?

Raport BIK, a w szczególności darmowy raport BIK, to pożądany przez wielu zadłużonych i nie tylko plik z informacjami, który wskazuje na to, w jaki sposób jesteśmy oceniani pod względem naszej historii kredytowej, a więc historii dotyczącej kredytów, pożyczek czy zakupów na raty, a także tego, w jaki sposób je spłacaliśmy, a przede wszystkim czy terminowo i bezproblemowo.

Jak już raczej większość z nas wie darmowy raport BIK to tylko mit, jedyne co możemy pozyskać za darmo z Biura Informacji Kredytowej, to historia zapisanych danych w ichniejszej bazie, wynika to z odpowiednich regulacji prawnych, o których pisaliśmy już we wcześniejszym wpisie blogowym — zapraszamy do jego sprawdzenia, link poniżej:

Jak dostać darmowy raport BIK? Czy to możliwe?

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z bieżącym artykułem, w którym odpowiemy na takie pytania jak, czym jest raport BIK? Co znajduje się w raporcie BIK? Ile Kosztuje raport BIK? Czy warto skorzystać z płatnego raportu BIK? Zapraszamy do lektury!

Czym jest raport BIK?

Raport BIK to nic innego jak zbiór informacji szczegółowych, dotyczących zobowiązań kredytowych, a także finansowych (informacje z bazy BIK oraz BIG InfoMonitor). Raport ten umożliwia danej osobie dokładne prześledzenie historii płatności każdej raty, a także innych zobowiązań takich jak faktury za media, czy telefon w abonamencie.

Dane, które otrzymamy w raporcie BIK, są aktualne, do momentu wygenerowania raportu. Jak podaje samo Biuro Informacji Kredytowej, raport jest generowany maksymalnie do dwóch dni roboczych od złożenia i opłacenia zamówienia.

przykładowy raport BIK
Jak wygląda raport z BIK?

Co znajduje się w raporcie BIK?

W raporcie BIK znajdują się przede wszystkim dane z takich baz jak BIK czy BIG InfoMonitor. Jakie to dokładnie dane? To między innymi Dane osobowe, takie jak imię, nazwisko czy numer PESEL, a także dane kontaktowe, jak chociażby numer telefonu kontaktowego, a także podany adres email.

Informacje te przekazywane są z instytucji finansowych takich, jak banki. Każdy udzielony kredyt, każda zaległość w spłacie, każdy wniosek o udzielnie kredytu lub pożyczki, wszystkie te informacje są przekazywane do BIK oraz BIG InfoMonitor w celu zwiększania bezpieczeństwa krajowego systemu finansowego.

Oprócz podstawowych danych na swój temat, w płatnym raporcie BIK znajdziesz także:

 • Swoją kompletną historię kredytową w BIK, informacje o ewentualnych opóźnieniach lub ich braku, informacje na temat długów w bazie BIG InfoMonitor, o ile takie posiadasz.
 • Szczegółowe informacje na temat każdej spłaconej, niespłaconej lub do spłacenia racie kredytu czy pożyczki.
 • Ocenę punktową, a więc tak zwany Scoring, sprawdzisz także, co wpływa na taki, a nie inny wynik punktowy.
 • Upewnisz się, czy Twój kredyt posiada wakacje kredytowe, które określa się ustawowym zawieszeniem spłaty.
 • Sprawdzisz, czy posiadasz zakupy z odroczoną płatnością.
 • Informacje na temat zarejestrowanych działań windykacyjnych, czy egzekucjach należności. Znajdziesz również informację o zamknięciu rachunku czy zaległych ratach kredytu.

Do bazy danych BIK trafiają wszelkie zobowiązania bez względu na jego wysokość. Nie ma żadnego dolnego limitu zobowiązania. Bez znaczenia jest czy bierzesz pożyczkę na 500, czy 5000 złotych — informacja o tym zobowiązaniu trafi do bazy BIK.

informacje w raporcie BIK
Jakie informacje znajdują się w raporcie BIK?

Ile kosztuje raport BIK?

Na stronie Biura Informacji Kredytowej znajdziemy wszelkie szczegóły dotyczące różnego rodzaju pakietów związanych z Raportem BIK, czy też innymi pakietami takimi jak Alerty BIK, a nawet Analizator Kredytowy BIK, dzięki, któremu będziemy mogli sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Obecnie podstawowy, jednorazowy Raport BIK to koszt rzędu 49 złotych. Istnieją również inne pakiety, które znajdziesz na oficjalnej stronie BIK do sprawdzenia której serdecznie Cię zachęcamy.

płatny raport BIK
Ile kosztuje raport BIK?

Czy warto skorzystać z płatnego raportu BIK?

To pytanie pojawia się najczęściej w głowach każdego z nas, kto chce sprawdzić swoją historię kredytową, jednak zderza się z niewielką ścianą w postaci ceny tego raportu. 49 złotych dla jednych może być dużą kwotą, dla innych praktycznie żadną. Biorąc pod uwagę jednak fakt tego, że codziennie wydajemy pieniądze na różne głupoty lub inne przyjemności, warto, jest przynajmniej raz zrezygnować z takich przyjemności i sprawdzić swój scoring w takim płatnym raporcie BIK.

Jeśli więc nadal masz wątpliwości, to wydaje nam się, że właśnie je rozwialiśmy. Jeżeli nadal masz jakieś pytania, śmiało włącz nasze forum kredytowe i sprawdź, czy istnieje już wątek z Twoim pytaniem. Jeśli nie, stwórz swój własny wątek z odpowiednim pytaniem dotyczącym finansów.

Poniżej zamieszczamy również krótkie podsumowanie w formie video, które mówi w skrócie, co znajduje się w raporcie BIK. Podsumowanie jest opublikowane na oficjalnym kanale Youtube Biura Informacji Kredytowej.

3 komentarze do „Co znajduje się w raporcie BIK?

 1. Czy w raporcie BIK znajdują się takie informacje jak niespłacone pożyczki pozabankowe? Przykładowo, biorę taką pożyczkę w Bocian Pożyczki, czy mogę się spodziewać zarówno pozytywnych jak i negatywnych wpisów w tym rejestrze dotyczącym tych pożyczek pozabankowych?

  Czy Bocian Pożyczki rejestruje w raporcie BIK?

 2. Bocian Pożyczki, jak również większość pożyczkodawców pozabankowych sprawdza BIK, aczkolwiek jak możesz się domyśleć, scoring, jaki widnieje na Twój temat w BIK jest dla Bocian Pożyczki “mało” wiążący, stąd koszta pożyczki, którą bierzesz w tej firmie.

  Jeśli szukasz informacji na temat Bocian Pożczyki opinie, to zapraszamy na nasze forum kredytowe.

  Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *