Czy da się uzyskać raport BIK za darmo?

Forums Forum dla zadłużonych Biuro Informacji Kredytowej (BIK) Czy da się uzyskać raport BIK za darmo?

 • This topic has 6 replies, 2 voices, and was last updated 7 miesiące ago by Janek.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #503 Reply | Cytat
  AndrzejQ

   Chciałbym sprawdzić swoją historię kredytową, jednak widziałem teraz na stronie BIK, że jest tam tylko wersja płatna, a już chyba co najmniej kilkadziesiąt razy słyszałem o tym, że można w jakiś sposób dostać darmowy raport BIK.

   Pytanie tylko w jaki sposób dostać darmowy raport BIK? Czy to jest w ogóle możliwe i jak to zrobić? Za wszelkie wskazówki serdecznie z góry dziękuje, na pewno mi się przydadzą!

   #505 Reply | Cytat

   Cześć.

   Jak już wspominaliśmy niejednokrotnie, zarówno tutaj na forum kredytowe, jak i w naszych wpisach blogowych, na przykład ten:

   Gdzie dostać darmowy raport BIK? Czy to możliwe?

   Odpowiedź jest prosta: NIE, nie da się obecnie dostać darmowego raportu BIK, jedyne co można teraz zrobić to poprosić o dane, które są zapisywane w bazie BIK. Umożliwiają nam to odpowiednie przepisy prawne w związku z przetwarzaniem danych osobowych.

   Pozdrawiamy.

   #524 Reply | Cytat
   Bikowiec

    To jak to w końcu jest z tym raportem BIK? To jest w końcu możliwość dorwania takiego raportu BIK za darmo czy jednak niekoniecznie? Na jednej stronie piszą, że można, na drugiej, nie można, jak to w końcu jest? Jest ten darmowy raport BIK czy nie?

    Ja już chyba jednak zdurniałem i nie wiem czy można czy nie można dorwać darmowego raportu BIK.

    #538 Reply | Cytat

    Cześć.

    Nie — obecnie nie dostaniesz darmowego raportu w BIK. Jedyne co możesz to poprosić o dane, które są zapisane w bazie BIK na Twój temat. Nie będzie to nawet w przybliżeniu wyglądało jak raport BIK, dlatego też zastanów się, czy nie jest, warto wykupić raport BIK, który obecnie kosztuje tyle, co połowa prostych zakupów codziennych w sklepie.

    Darmowy raport BIK to mit, o którym piszemy w naszym wpisie blogowym, który znajdziesz na naszym blogu, jakżeby inaczej 🙂

    Jeśli masz inne pytania dotyczące finansów, raportów BIK, pożyczek, kredytów, windykacji czy czegokolwiek, to spokojnie, jesteś już w dobrym miejscu, możesz śmiało pisać nowe posty na forum kredytowe, na którym się znajdujesz.

    Pozdrawiam, Mod.

    #546 Reply | Cytat
    Bikowiec

     To w takim razie jak wygląda taki darmowy raport BIK oczywiście w cudzysłowie – bo skoro to tylko rejestr danych, które są w tej bazie BIK… czy macie jakieś informacje na temat tego jak wygląda taki darmowy raport BIK na zasadzie wyciągnięcia danych na podstawie tych ustaw o ochronie danych, wglądu itd?

     Dzięki z góry! 🙂

     #555 Reply | Cytat

     Jeśli chodzi o mnie to, prawdę mówiąc, nigdy nie widziałem, jak wygląda darmowy raport BIK, aczkolwiek podejrzewam, że mogą to być dane zestawione w prostych tabelach, które jakby nie patrzeć, będzie się dało tak samo odczytać jak płatny raport BIK. Jeśli ktoś umie czytać dane to wyczyta z nich tak samo wszystko jak z płatnego raportu BIK.

     Może kiedyś pojawi się taki screen od jednego z naszych użytkowników, w końcu nasze forum kredytowe jest darmowe.

     #650 Reply | Cytat
     Janek

      Czyli w sumie nikt nie wie jak wygląda darmowy raport BIK? Moim zdaniem, jest to po prostu zbiór informacji, przedstawiony w postaci jakiś tabelek, nawet bez wykresów, po prostu suche informacje. Wiem jak wygląda ta płatna wersja, wiadomo, to wszystko kosztuje, więc pewnie darmowy raport BIK to mało czytelny spis informacji zgromadzonych przez tą instytucję.

      W sumie jeśli ktoś wrzuciłby tutaj screen z takiego darmowego raportu BIK, to wcale bym się osobiście nie obraził, żeby po prostu rozwiać swoje wątpliwości. Czasami mam wrażenie, że w dzisiejszym świecie nie ma nic już za darmo.

     Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
     Reply To: Czy da się uzyskać raport BIK za darmo?
     Your information:
     Forums Forum dla zadłużonych Biuro Informacji Kredytowej (BIK) Czy da się uzyskać raport BIK za darmo?